"Sterownik przeglądarki wymusił wybór w sieci"

Witam serdecznie,

po sformatowaniu komputera odczuwam lekki dyskomfort pracy w internecie.

strony działają lekko spowolnione, czasem połączenie się resetuje.

w podglądzie zdarzeń dostrzegłam pewną informację:

http://img44.imageshack.us/i/logzux.jpg/

chciałabym się dowiedzieć co to i czy może mieć związek z wolnym internetem, komunikat mnie również irytuje, więc proszę o pomoc w wyeliminowaniu go całkowicie.

Dziękuję i pozdrawiam.

Generowanie błędu, o którym piszesz, może mieć związek z wolny działaniem Internetu, tak wynika z informacji, jakie znalazłem w Necie.

W moim Dzienniku zdarzeń jest wiele komunikatów dotyczących IE, każdy z numerem identyfikatora zdarzeń 8033, ale u siebie nie zauważam jakichkolwiek problemów czy to z działaniem samej przeglądarki IE (mam 8 wersję), czy to z działaniem Internetu.

Na drugim komputerze mam zdarzenie nr 8022 dotyczące IE, ale i tam nie ma negatywnych skutków tego komunikatu.

Generalnie korzystam z Firefox’a, IE po prostu jest i jeśli go włączam to bardzo sporadycznie.

Na obu komputerach mam XP z SP3.

Powyższe informacje są dla porównania z Twoim system.

Wydaje się, że nie ma skutecznego rozwiązania Twojego problemu.

Czy przed postawieniem sytemu na nowo opisywanego problemu nie było?

Czy domyślnie korzystasz z IE?

Czy przeglądanie stron w innej przeglądarce daje taki sam efekt jak z IE?

Czy generowny błąd pojawił się od razu po postawieniu systemu?

Którą wersję IE masz zainstalowaną?

Czy problem może pojawił się po zainstalowaniu jakiegoś programu lub sterowników do któregoś urządzenia?

Może się zdarzyć, że im dłużej będziesz pracował na obecnym systemie, tym bardziej problem będzie się pogłębiał, ważne jest, co już pisałem, czy przed zainstalowaniem systemu na nowo nie było tego problemu.

Pozdrawiam

Na wstępie - wymieniony błąd raczej ma mało wspólnego z działaniem internetu, możliwe że ten drugi w sieci za dużo ściąga :wink:

Co do samego błędu, najpierw na angielski: “browser forced an election” (albo “The browser has forced an election”, nie mam Windowsa przed oczami) - tak brzmi ten komunikat w oryginalne.

Wygląda to tak, że masz np. dwa komputery w sieci lokalnej (ta sama domena kolizyjna). Pierwszy komputer po włączeniu staje się master browser’em. Właczasz drugi komputer, po czasie ktoś wyłącza komputer pierwszy - więc znika master browser.

Inna sprawa - nie mieszasz nic w sieci ze zmianą adresu MAC, albo ze snifferami? (promiscuous mode)

Dziękuję za odpowiedzi.

Był, w ostatnim czasie się pojawił.

Nie, z Firefoxa najnowszego.

Tak jak wyżej w Firefoxie.

Tak

6.0 ale nie korzystam z niej.

Nie, raczej nie zauważyłam takiego czegoś.

Korzystam sama z łącza.

Dziwne, tylko jeden komputer mam i jeden podłączony do sieci.

Oj nie, nawet się na tym nie znam :slight_smile:

Próbowałaś instalować nowszą wersję IE?

Czy system był instalowany z SP2?

Wg mnie system źle się zainstalował, prawdopodobnie nie będziesz mogła również zainstalować nowszej wersji IE, ale spróbuj.

Gdybyś instalowała system na nowo skorzystaj z innego nośnika Windowsa, najlepiej od razu z SP2.

Hm, ale skąd pewność, że u mnie błąd ma związek z IE, którego tak na prawdę nie używam?

Ponieważ w pierwszym poście napisałaś jak wyżej.

To prawda, tylko dziwię się skąd powiązanie z IE skoro korzystam z Firefoxa.

Do której wersji zaktualizować IE? Do 8?

To tajemnica MS :twisted:

Tak, ale zdaje się, że musisz przejść przez instalację 7 wersji by instalować 8

To zasysam 7 i 8.

Normalnie mam zainstalować?

Normalnie :slight_smile: o ile system pozwoli :slight_smile:

Mam już IE8 zainstalowane.

Czy Wy czytacie, co ktoś wcześniej Wam napisał? “Przeglądarka główna” wg. fantastycznych tłumaczy z MS Polska to “master browser” - ale nie chodzi tutaj o IE. Komunikat to standardowa sytuacja w sieci lokalnej (w jednej domenie kolizyjnej).

p.s. co nie zmienia faktu, ze możesz poszukać robactwa w systemie.

Bachus jakoś z tym zainstalowaniem najnowszej IE mi nie podchodziło.

I co z tym zrobić?

Dopiero postawiłam nowy system, więc robactwo odpada, ale sprawdzę jeszcze dla wszelkiego spokoju. Choć przed formatem sprawdzałam i pod tym względem system był czysty.

Nic się nie przejmuj tym komunikatem - czy komunikat nie pojawił się, jak doszedł nowy komputer w Twojej sieci domowej, albo np. zainstalowałeś na drugim komputerze (ew. komputerze wirtualnym…) jakiegoś firewalla ?

To jest standardowe INFO Windows - to nie jest FATAL, czy inny CRITICAL.

No właśnie żaden nowy komputer nie doszedł i nie zainstalowałam na żadnym drugim komputerze firewalla, bo drugiego komputera po prostu nie ma.

Choć przypomina mi się, że czasem koleżanka podłącza u mnie swojego laptopa do sieci, bo ja korzystam z routera. Czy to może być przyczyna? I czy nie da się jakoś zlikwidować przyczyny komunikatu?

Tak, może ten komunikat pojawiać się, gdy koleżanka podpina komputer. Przyczyna - zlikwiduj koleżankę, nie wiem jeszcze jak Ci napisać, że to niczym nie skutkuje…

Lol, koleżanki nie zlikwiduję :stuck_out_tongue:

No to jestem spokojna skoro komunikat nie jest groźny, myślałam, że ma wpływ na zwalnianie internetu.

Nie, nie ma wpływu. To coś na zasadzie: “komputer w sieci został wyłączony, Twój komputer staje się “głównym komputerem” Windowsowym w sieci”.

Po zainstalowaniu na nowo Windowsa zadbaj o aktualizacje (windowsupdate) i dobry antywirus.

Dopiero co w sobotę go instalowałam na nowo. Mam Eset Smart Security i jestem z niego zadowolona, raczej nie zamierzam zmieniać. Aktualizacje może faktycznie by się przydały, mam wyłączone i dawno nie pobierałam. Zastanawiam się tylko czemu internet mi się tak tnie. Wirusów nie mam: http://forum.dobreprogramy.pl/sterownik-przegladarki-wymusil-wybor-sieci-kontrolne-t349774.html

P/S

Pobieram właśnie aktualizacje.