Sterownik RAID

Szukałem sterowinka RAID do SATA2 na stronie producenta karty głównej

(tak zalecił kumpel), znalazłem owy sterownik:

Podczas instalacji ww sterownika pojawia się błąd, a mianowicie:

Prosiłbym o szybką odpowiedź :slight_smile:

sterowniki do sata otrzymałeś wraz z płytą główną…

ale te co masz są poprawne, co chcesz osiągnąć poprzez instalację ich teraz w systemie ?? macierz raid tworzysz przed instalacją systemu!! ładując owy sterownik podczas uruchamiania instalatora systemu windows…

Chodzi o to, że miałem pare razy formata. Tyle, że chcę zainstalować teraz Vistę (wersja trial) poprzez bootowanie płyty DVD, po restarcie bootuje się, potem vista coś ładuje i jest taki pasek w stylu al’a XP, nagle ten pasek stoi w miejscu… Czytałem, że powinienen zainstalować właśnie RAID.

instaluje się je podczas rozruchu (jeśli jest taka opcja - nie pamiętam) podczas uruchamiania visty zwróć uwagę czy nie ma mośliwości załadowania zewnętrznego sterownika SCSI - jak to było w instalatorze windows xp.

No ja się nie znam na tym, to może napisze co robie:

-Restartuje kompa z płytą DVD z vistą

-Zaczyna bootować się płytka

-Vista wczytuje pliki z płyty

-Po wczytywaniu pokazuje się pasek taki jak bootowanie XPka z dysku, tyle, że bez obrazka i po chwili ładowania jakby zawiesza się i nic się nie dzieje

może płyta została źle nagrana :slight_smile: spróbuj nagrać jeszcze raz ale z mniejszą prędkością.

Nagrałem ogólnie 3 płyty z Vistą:

Dwa razy nagrałem nie zmiejszając prędkości, natomiast trzecią z 16x zmniejszyłem na 12x, ale i tak chyba pisało, że nagrywa się z 5,4x czy coś takiego.

a sprzęt jest podkręcony ??

Troszeczkę procek jest podkręcony.

EDIT: Podkręcał go mój znajomy informatyk.

to wróć do ustawień domyślnych zwłaszcza na pamięciach.

“Na pamięciach” ?? :>

co to za platforma ?? s. A, 754, 939 ?? jak zwiększasz fsb (socket) czy HT (754,939) rośnie również taktowanie pamięci - co prawda nie wiem (raczej na pewno) typ który kręcił skorzystał z dzielnika ale to nie zmienia faktu, że pamięci nie działają na swojej nominalnej częstotliwości taktowania.

czasem po takiej zmianie (przetaktowaniu) instalator potrafi się zawieszać.

Jeśli chodzi Ci o procek to chyba Socket AM2.

Aaaaa chodzi Ci o taktowanie np. 275Mhz?

to samo co 754,939 w kontekście kręcenia… a instalator XP startuje bez problemu ??

Instalator XP chodzi bez problemów. Jeśli chodzi Ci o taktowanie zegara to na początku jak informatyk mi zrobił to było 280MHz (około 2500MHz), ale ja zmieniłem na 260MHz bo się czasami filmy wieszały.

zainstaluj program Orthos i zrób test BLEND przez 10min.

Zrobiłem BLEND i po 37 sekundach pojawiło się STOPPED , zaczyna pikać i pojawił się tekst:

to ładnie ci wykręcił tego sprzęta :), potrafisz podnieść napięcie podawane na procesor ?? dokonuje się tej operacji w BIOS-ie.

Hmm, umiem tylko zmienić zegar taktowania :confused:

to zmniejsz…