Sterownik Realteka -> brak dźwięku -> Vista x86

Witam

Mam problem z dźwiękiem a właściwie z jego brakiem na systemie Windows Vista X86.

Dźwiek zintegrowany na płycie Asrock ALiveSATA2-GLAN, 8 kanałowy itd.

Vista go niby rozpoznaje, dziwi mnie tylko fakt nieobecności urządzenia w “Kontrolery dźwięku, wideo i gier”, obecny jest w “urządzenia systemowe”. Wywala żółty wykrzyknik, lub strzałkę …

Instalowałem sterowniki :

Realtek HD Audio Drivers 1.56 (Windows Vista) i nic.

Właściwie to system uważa ze sterowniki do tego urządzenia są odpowiednie… i za nic nie idzie mu podać innych…

Przy próbach odtwarzania np. mp3 wywala ze nie ma urządzenia dźwiękowego! Bo nie widnieje przecież w kontrolerach… jako urządzenie…

wygląda to tak:

screen1ca1.jpg

jakieś sugestie ? pomysły ?

prosze o pomoc

Pozdrawiam

Radek

Nie wiem co może być przyczyną ale można sterowniki zainstalować jeszcze innym sposobem.Choć by przez opcje w panelu sterowania ''dodaj nowy sprzęt… i dalej wybrać urządzenie dźwięku… przy którym zainstalować plik z płyty którą dostałeś przy płycie głównej prawdopodobnie jest to w folderze Driver Sound czy coś w tym stylu i tam plik o nazwie driver z rozszerzeniem .inf…ja wlaśnie tak instaluje sterowniki do dźwięku i jest wszystko OK…

Ja wiem ja wiem… miałem ten sam problem… zainstaluj sterowniki z tego linka i pomoze, nie jakieś High Definition Audio Codecs tylko AC’97 Audio Codecs:P

ftp://202.65.194.211/pc/audio/6213_Vista_APO.zip

Mam płytę Gigabyta i miałem ten sam problem:( Nawet gorzej…po instalce sterów od Realteka wszystko OK, az do restartu kompa. Niebieskie tło z błedem, restart kompa i amen. Zrobiłem nowy system i dalem, żeby Vista sama sobie pobrała sterownik. WSZYSTKO smiga :o

Mnie to strasznie zdziwiło żę Vista nie posiada sterowników do najpopularniejszej karty dzwiekowej zintegrowanej na płycie AC’97

dalej nic… probowalem zainstalowac sterowniki z linku podanego kilka postów wyzej.

Kiedys staram sie podac jakis inny sterownik wywala ze posiada juz najlepszy!!

Dalej nic nie widnieje pod Kontrolery audio video i gier! :shock:

Help :evil:

Hmmm … to ja juz nie wiem… a odinstaluj moze wszystkie poprzednie i zainstaluj ten właśnie…