Sterownik SATA dla Windows XP x64

(Lukaszm Zdw) #1

hejka mam problem z dopasowaniem sterownika SATA do Windows XP Professional 64bit, wywala mi błąd że mam nie odpowiednią wersję. Instalację robię na laptopie HP dv5-1230ew. Może ktoś ma jakiś sprawdzony?

(Rradek22) #2

Dla tego laptopa nie ma sterów pod Xp, więc instalować ten system to głupota trochę

Minimum Vista, 7

(Lukaszm Zdw) #3

Kolego na tym laptopie miałem XP 32bit z działającymi sterami po prostu zależy mi na obsłudze powyżej 3GB ramu, a 7 troszkę go żzera

(Rradek22) #4

Ciekawe skąd wziąłeś stery na xp

Jakieś nieoficjalne lub używałeś bez sterów chipsetu itp

(McDracullo) #5

lukaszm , z 64-bitowego XP nie korzysta się tak przyjemnie jak z innych tego typu rozwiązań. Zawsze traktowałem go raczej jako coś egzotycznego. XP jest już systemem przestarzałym.

Jeśli chodzi o same sterowniki - na początek próbował bym z driverami z wersji 32-bitowej, następnie z Vistą 64bit...

Windows 7 inaczej zarządza pamięcią - skoro ma 4GB ramu to wykorzystuje więcej, w końcu po co ma się pamięć marnować. Jeśli inna aplikacja potrzebuje więcej pamięci system zwalnia dla niego potrzebną ilość pamięci.

(Lukaszm Zdw) #6

Kolego wszystko jest w sieci, stery są od różnych wersji laptopów tak aby pasowały do urządzeń.

Jak sobie wyobrażasz odpalenie na 7 z 4GB ramu, 4 maszyn wirtualnych jednocześnie? Właśnie dlatego potrzebuję XP.

o sterach na razie nie myślę potrzebuje go zainstalować, jednak notebook ma tak ograniczony bios że nie można przełączyć trybu pracy dysku w celu instalacji XP bez sterownika SATA

(darek0107) #7

Coś kręcicie? Ściągasz z Intela najnowszy AHCI np http://downloadcenter.intel.com/SearchR ... +Driver%22 robisz integracje Nlite z XP i instalujesz. AHCI jest pod procesor a nie pod model komputera i musi być zintegrowany z płyta instalacyjna lub podany przy instalacji z dyskietki

(McDracullo) #8

Nie wyobrażam sobie odpalenia czterech maszyn wirtualnych na żadnym systemie posiadając jedynie 4G RAM.

(Lukaszm Zdw) #9

Problem w tym że nie mam nic innego pod ręką.

(McDracullo) #10

Na XP 64-bit (który moim zdaniem jest systemem niedorobionym) będzie to chodziło tak samo wydajnie jak na Windows 7.

Nie wspominając już o kosztach systemu XP x64 (który pojawił się na rynku chyba tylko w wersji BOX).