Sterownik SATA do Asus F5R-AP258

Witam, poszukuję sterownika SATA do laptopa Asus F5R -AP258. Próbuję zainstalować XP po Windowsie7 i paczka, która krąży po necie (DP_MassStorage_wnt5_x86-32_1209) niestety nic nie daje. Pewnie w tej paczce znajduje się ten sterownik, ale nie wiem który wybrać. Na stronie asusa też nie widzę konkretnego sterownika. Bootowanie nlitem wszystkich sterowników z paczki niestety powoduje problemy przy instalacji, błędy plików itp.

Może to ułatwi

2w3q3ah.jpg

http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?lang=eng&DwnldID=18668 - ta paczka powinna wystarczyć dodaj ją nlitem i po sprawie. Ewentualnie zawsze możesz zmienić w biosie tryb dysku z AHCI na IDE i wtedy powinno juz normalnie dysk wykrywać bez dodatkowego sterownika.

Niestety wyskakuje to samo co przy poprzedniej paczce sterów "Nie można odnaleźć pliku iastora.sys. Jak ładowałem poprzednie sterowniki to wyskakiwał komunikat, że nie może znaleźć pliku vstxwdc.sys, więc usunąłem ten sterownik z nlitea i poszło dalej, jednak przy wgrywaniu następnych sterowników wyskakiwał ten iastora.sys i teraz jest to samo. Wywala się oczywiście przy ładowaniu Inter Series chipset Sata, więc jakby go nie było…

Co do zmiany IDE w biose to niestety nie mam takiej opcji.

Dodane 10.10.2012 (Śr) 15:17

do góry, może ktoś pomoże?