Sterownik SATA do Extensa 5620

Witam.Tak jak w temacie poszukuję sterownika do tego laptopa (Acer) ponieważ nie mogę zainstalować XP.System nie wykrywa dysku.Chciałem zintegrować sterownik za pomocą Nlite.Czytałem na forum że wystarczy wyłączyć w biosie opcję sata…i wtedy idzie zainstalować system.Jednak u mnie nie ma takiej opcji.

Znalazłem sterownik na stronie producenta ale jest to instalator a do programu nlite potrzeba jakiś inny plik tak?Gdyby laptop miał fdd to nie było by problemu a tak nie wiem co zrobić.

Witam

problem z nierozpoznawaniem dysku przez instalatora WinXP tkwi w ustawieniu BIOS

cała “magia problemu” jest na zakładce MAIN

opcja SATA Mode: domyślne AHCI Mode

należy ustawić na: IDE Mode

zatwierdź (zapisać zmiany ustawień BIOS) wszystko uruchom lapka ponownie

Przeczytaj to Co napisałem do nońca tam masz bardziej sczegółowo opisane co i dlaczego i jak.

Acer kocham ta firmę parę razy już było o tym na tym forum ja osobiście cie dalej jak tydzień temu pisałem w tym temacie i moja rada zadziałała mam nadzieje ze i tym razem zadziała

Poniżej aby sie nie powtarzać przytoczę ostatnia moją poradę z ub tygodnia

Jest taka możliwość w ACERACH EXTENSA 5220 które miały starszego bios-a niż 1.18 nie było opcji zmiany ustawień z sata na Ide i podczas instalacji nie widział on dysku twardego wejdż w bios twojego lapka przy uruchamianiu pisze ci jaki klawisz umozliwia wejście naciśnij go przejdz po zakładkach i odszukaj polecenie / opcje Sata z regułu jest ona w 2 oknie Main u samego dołu pisze Ci Sata i obok jest wartość zmienna moze tam pisać mcu coś tam lub coś innego zmień tak aby pisało tam IDE

problem z nierozpoznawaniem dysku przez instalatora WinXP tkwi w ustawieniu BIOS

magia zawarta jest na zakładce MAIN

opcja SATA Mode: domyślne AHCI Mode

należy ustawić na: IDE Mode

zatwierdź wszystko uruchom lapka ponownie jak nigdzie nie znajdziesz opcji Sata zaktualizuj Bios lub poczytaj na gooogle

Producenta najwidoczniej zrobił i tego lapciaka dedykowanego pod Windows Vista i nie pomyślał od razu o uzytkownikach XP-ka

Pozdrawiam

Czytałem o tym AHCI.Szukałem tej opcji w Bios ale tam jej po prostu nie ma.Już dawno byłoby po kłopocie gdybym właśnie miał tą opcję w biosie.

Wejdź w trzecią zakładkę na samym dole (bios Phoenix)

a ja mam dalej problemy :

1 czy jest duża różnica miedzy ustawieniem sata mode a ahci mode? tzn czy pracyjąc potem nie na sata zobaczę jakąś znaczną różnicę??

2 gdzie znajdę sterowniki do extensa 5620 bo na stronie acer jest sterownik do ten F6 coś tam ale tylko na 5220

obsługa NCQ i paru innych bajerów (wzrost wydajności pomijalne niski).

na jakim chipsecie jest płyta główna w tym lapie ??

hehe nie wiem jak sprawdzić jaki mam chipset.

mam laptopa z 2 rdzeniowym procesorem dyskiem 120 i 512 ramu i tyle wiem

ponadto słyszałem że win xp z sp2 instaluje się bezproblemowo czy to prawda??

intel ?? jeśli na chipsecie 965 to jest on niekompatybilny z xp sp2 należy zintegrować sterowniki intel matrix.

ychy teraz to nawet mój umanistyczny umysł pojął:)

tylko nie wiem dalej jak sprawdzić chipset oraz skąd wzięć sterownik intel matrix??

Pomoze mi ktos mam ten sam problem co kolega nie moge zainstalwoac xp na acera 5620 i nie mam tych opcji z sata oraz nie mam opcji bios pheniix tej zakladki jakiejs na dolej prosze o pomoc

no właśnie jak się ten sterownik nazywa?

W dniu 18.06.2008 , o godzinie 13:45 został dopisany post przez gatto

Znalazłem najlepszy sposób!! Wejść na torrenty albo gdzieś i ściągnąć xp-ka z od razu zintegrowanymi sterownikami do sata :slight_smile:

np. http://torrenty.org/torrent/242438 :wink: