Sterownik SFEP, jak zainstalować go bez dpinst64?

Otóż byłem zmuszony do postawienia nowego systemu (nowe HDD), jako że parę aplikacji przypadło mi do gustu postanowiłem zainstalować pakiet ze strony producenta (Sony). Mój problem polega na braku możliwości zainstalowania jednego z najważniejszych sterowników sony. SFEP (Sony Firmware Extension Parser) jest potrzebny do prawidłowego działania aplikacji odpowiedzialnej za program sterujący siecią bezprzewodową. Niestety Sony podało informację iż sterownik ma być dla wersji 64 bit a tak nie jest. Co prawda w folderze znajdują się pliki dla systemu 64 bit, jednak programiści zapomnieli już o instalatorze dla tej wersji systemu. Otóż dokładnie brakuje pliku exe o nazwie dpinst64.exe. Czy jest możliwość dogrania tego pliku? Czy też, jest możliwość zainstalowania tego sterownika bez dpinst64.exe?

Do tematu załączam ów paczkę sterownika.

Sony_Firmware_Extension_Parser_Device_Driver_8.0.1.2.zip

Ty tak na poważnie czy sobie jaja robisz ?

 

Instalowałeś w ogóle z pliku DPInst.exe ?

Dlaczego miałbym sobie jaja robić? Dostarczony dpinstall wywala błąd o treści: Użyj instalatora dla 64 bit wersji systemu. Mogłem zrobić zamieszanie, gdyż sam próbowałem wgrać ten dpinst i przez przypadek do postu dołączyłem paczkę z już podmienionym. Przepraszam za błąd. Zamienię paczkę w pierwszym poście.

Odpaliłem z ciekawości ten dpi i:

 

33afjwy.jpg

Tak, instaluje się jednak nie poprawnie, program wymagający sterownika wciąż nie działa poprawnie. Mogę dosłać screen.

A jaki to dokładnie lapek jest ?

Sony Vaio VPCEB4X1E

A masz jakieś niezainstalowane urządzenia w menadzerze urządzeń?

Jeśli tak to kliknij na każdym Aktualizuj sterownik i wskaż mu rozpakowany katalog z tymi drv, powinien sam sobie zainstalować.

Niestety nie mam, już tak próbowałem, większość sterowników właśnie tak trzeba było instalować, cóż na ten to nie działa.

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

Otóż wszedłem w menedżer urządzeń i rzeczywiście ukazał mi się zainstalowany sterownik, jednak system pokazuję że brakuje mi specjalnego cyfrowego podpisu który jest niezbędny do funkcjonowania sterownika. Może ten problem jest łatwiej rozwiązać? 

Sprawdz programem Drivereasy, ściągnie Ci inny sterownik, który może zadziała.