Sterownik Wi-Fi dla Dell Vostro 1500

Hej,
Poszukuję sterownika Wi-Fi dla Dell Vostro 1500. Komputer działa na Windowsie 7, po kablu łączy z siecią, ale z Wi-Fi nie może już połączyć.
Komputer nie jest mój, zależy mi na czasie.
Instalowałem jakiś sterownik, pod Viste, zainstalował się, ale dalej nie łączy z siecią.

Od kiedy pojawił się problem? Czy w menadżer urządzeń zgłasza problem?

Komputer wcześniej działał na XP, do płatności online, ale od kiedy nie było można zalogować się do banku, bo przeglądarka już nie jest wspierana, zainstalowałem Windowsa 7.
Menedżer urządzeń nic nie zgłasza. Wraz z laptopem dostałem sterowniki dla sieci również, które były instalowane na XP. Na Win7 ten sam sterownik dopiero zainstalował się, ale z trybem zgodności WinXP. Po zainstalowaniu łączy się z siecią, ale po chwili informacja, że nie może połączyć.

Zainstalowałeś wszystkie aktualizacje?
Czy masz takie ustawienia?

Czy zainstalowałeś ProSet ze strony Intel?
Upewnij się, czy podałeś prawidłowe hasło do Wi-Fi.

Tam, mam te same ustawienia, aktualizacje też instalowałem, hasło prawidłowe, a ProSet nie instalowałem.

Spróbuj…

Pobieram.

Po instalacji ProSet może być konieczna ponowna konfiguracja Wi-Fi i powinno być ok.

Hahahahaha to są genialne pomysły, jeszcze numer pin karty podaj i zdjęcia dowodu.

To nie mój komputer, nie mi oceniać.

Podczas instalacji, zaraz na początku dostaję informację „the device could not be detected, instalation aborder”.

Ale może ktoś sobie sprawy nie zdaje. Machnij tam jakiegoś prostego linuksa i już.

O, to dobry sposób, wątpię aby Windowsowiec przechodził do linuxa bo jest przyzwyczajony i masa aplikacji może nie działać…

Na Linuxie też trzeba instalować sterowniki dla Wi-Fi?

Zwykle sterowniki same się instalują, aczkolwiek różnie bywa. Nie zaszkodzić spróbować. Ja w tym momencie na starym laptopie klienta instaluje Lubuntu i wszystko od strzała. Tylko pl musiałem dograć dobLibreOffice.

Poza tym, wydaje mi się, że problemem może być sam system, jeśli chodzi o sterowniki bo na stronie Intela widzę sterowniki tylko dla XP i Visty.

Wygląda na to, że notebook nie ma karty Wi-Fi intel,
Najlepiej pokaż zrzut menedżera urządzeń, będzie łatwiej pomóc.
(identyfikator sprzętu)
Spróbuj pobrać i jeszcze raz zainstalować sterownik pod Viste, a nie XP.

Może tam karta przełącznikiem jest wyłączana jakimś.

Zainstaluje Windowsa 10, zobaczę co Windows Update dociągnie. Ewentualnie nad Linuxem pomyślę.

Więc tak. Zainstalowałem ostatecznie Windowsa 7. Sterowniki wszystkie same zainstalowały się podczas instalacji systemu. Problemem jest mój router, dlatego nie może połączyć z moją siecią wifi.
Udostępniłem przez telefon swoje wifi, wykrył komputer bez problemu, połączył się. Podejrzewam, że inne sieci wifi też nie będą robić problemu.