Sterownik wykrył błąd kontrolera

Witam

w dzienniku zdarzeń, w kategorii system bardzo często pojawia mi się taki problem" Sterownik wykrył błąd kontrolera na /Device/Harddisk0/D.

Próbowałam robić skanowanie zarówno z Mój komputer- D- skanuj i napraw, jak i z start- uruchom- chdskd, jednak nic nie pomagało, bo po paru dnaich ten bład się pojawia. Ostatnio nawet nie mogę zrobić skanowania, bo się wiesza, a po resecie raz padł mi system. Dodam,że laptop już kilkakrotnie bez przyczyny mi się zawiesił,i jak wyżej wspomniałam po resecie nie dał się uruchomić. Już mam dosyć robienia formatu,jak ktoś może, to proszę o pomoc. Testowałam też laptop HdTunem i nic nie wykazał. Co robić?

Mimo wszystko jeśli to nie problem pokaż wyniki SMARTa (HDTune, Victoria For Windows, Everest…).

hdtunehealthst9120822asxs4.th.png

Może skan ComboFixem i HijackThis, bo ewidentnie widać że dysk na razie “zdrowy”…

Oba programy dostępne na vortalu www.dobreprogramy.pl

Co z tego, że dysk jest zdrowy skoro widać ewidentnie błędy transmisji ? Na pierwszy rzut proponuje sprawdzić taśmę łączącą dysk z płytą a najlepiej wymienić ją i obserwować czy parametr Ultra DMD CRC Error Count będzie rósł. Przepraszam - nie doczytałem, że to laptop. W takim razie chyba pozostaje serwis, bo wydaje mi się, że bez grzebania w środku się nie obędzie.