Sterownik ZD1211B na linux

Witam,

mam pytanie, ponieważ jestem początkującym użytkownikiem linuxa. Zainstalowałem na moim starym laptopie cdlinuxa (lekki i bez zbędnych aplikacji) i chciałbym też na nim używać mojej karty Wifi ZD1211B firmy asmax (http://www.asmax.pl/produkty/pokaz/acro/adapter_usb_asmax_411g). Są tam przygotowane sterowniki od nich, ale kompletnie nie wiem o co chodziło ich autorom. Jest dana instrukcja jak to zrobić (http://www.wrzuta.pl/pliki/dMANDji69F/linux_zd1211x_userguide), ale mimo to nie mogę ich zainstalować. To jeszcze plik tar, który też jest na płycie (http://www.wrzuta.pl/pliki/oe1DWUdsVH/zd1211lnxdrv_2_6_0_0.tar). Co mam wpisać w terminalu, żeby się zainstalował ten moduł?

Z góry dziękuje za pomoc :wink:

EDIT: Cały czas jeszcze się męczę, bo udało mi się zainstalować (teoretycznie) te sterowniki od windowsa przez ndiswrapper, ale po wpisaniu iwconfig nadal nie widzi połączenia wlan żadnego, tylko sit0 i lo, a to chyba nic z tego… :? A czy jeżeli jest to urządzenie zewnętrzne, do którego [zakładając] nie mam sterownika, to powinno być wypisane po komendzie lspci (wypisuje urządzenia, porty itd. ale nic co jest podłączone (czyt. karta wifi))?

EDIT2: Już się skapnąłem, że jest komenda lsusb, ale wypisuje mi tylko takie coś:

Bus 001 Device 001: ID 0000:0000

Bus 001 Device 002: ID 0ace:1215 ZyDAS

To drugie to chyba moje wifi, bo ono jest “ZyDAS”, ale co mi po tym… Czy ktoś ma pojęcie, jak to zainstalować,żebym mógł to widzieć po wpisaniu iwconfig?

Dodane 22.02.2009 (N) 21:34

Znalazłem coś takiego - http://zd1211.wiki.sourceforge.net/. Ta strona cała poświęcona jest temu sterownikowi, tylko JAK ZAINSTALOWAĆ PLIKI TAR? Służy do tego jakiś menadżer pakietów, czy co?

Dodane 22.02.2009 (N) 21:47

Chyba temat można zamknąć, użyję linuxowego sterownika, dopiero teraz się zauważyłem, ze nie mam automake i stąd ten problem, bo żadne komendy make, make install nie działały i nie wiedziałem co robić. Za pomoc nie dziękuje, wyszło na to, że pisze sam do siebie :stuck_out_tongue: