Sterownik ZD1211B na linux


(Martinan) #1

Witam,

mam pytanie, ponieważ jestem początkującym użytkownikiem linuxa. Zainstalowałem na moim starym laptopie cdlinuxa (lekki i bez zbędnych aplikacji) i chciałbym też na nim używać mojej karty Wifi ZD1211B firmy asmax (http://www.asmax.pl/produkty/pokaz/acro/adapter_usb_asmax_411g). Są tam przygotowane sterowniki od nich, ale kompletnie nie wiem o co chodziło ich autorom. Jest dana instrukcja jak to zrobić (http://www.wrzuta.pl/pliki/dMANDji69F/linux_zd1211x_userguide), ale mimo to nie mogę ich zainstalować. To jeszcze plik tar, który też jest na płycie (http://www.wrzuta.pl/pliki/oe1DWUdsVH/zd1211lnxdrv_2_6_0_0.tar). Co mam wpisać w terminalu, żeby się zainstalował ten moduł?

Z góry dziękuje za pomoc :wink:

EDIT: Cały czas jeszcze się męczę, bo udało mi się zainstalować (teoretycznie) te sterowniki od windowsa przez ndiswrapper, ale po wpisaniu iwconfig nadal nie widzi połączenia wlan żadnego, tylko sit0 i lo, a to chyba nic z tego... :? A czy jeżeli jest to urządzenie zewnętrzne, do którego [zakładając] nie mam sterownika, to powinno być wypisane po komendzie lspci (wypisuje urządzenia, porty itd. ale nic co jest podłączone (czyt. karta wifi))?

EDIT2: Już się skapnąłem, że jest komenda lsusb, ale wypisuje mi tylko takie coś:

Bus 001 Device 001: ID 0000:0000

Bus 001 Device 002: ID 0ace:1215 ZyDAS

To drugie to chyba moje wifi, bo ono jest "ZyDAS", ale co mi po tym... Czy ktoś ma pojęcie, jak to zainstalować,żebym mógł to widzieć po wpisaniu iwconfig?

-- Dodane 22.02.2009 (N) 21:34 --

Znalazłem coś takiego - http://zd1211.wiki.sourceforge.net/. Ta strona cała poświęcona jest temu sterownikowi, tylko JAK ZAINSTALOWAĆ PLIKI TAR? Służy do tego jakiś menadżer pakietów, czy co?

-- Dodane 22.02.2009 (N) 21:47 --

Chyba temat można zamknąć, użyję linuxowego sterownika, dopiero teraz się zauważyłem, ze nie mam automake i stąd ten problem, bo żadne komendy make, make install nie działały i nie wiedziałem co robić. Za pomoc nie dziękuje, wyszło na to, że pisze sam do siebie :stuck_out_tongue: