Sterowniki 3D do karty intel q35 express chipset family


(Ines Aga) #1

Witam, mam problem z uruchomieniem gry na nowym komputerze, support gry poradził ponownie  zaktualizować sterowniki do karty graficznej, szczególnie sterowniki 3D a także zainstalować/zaktualizować Direct X i Direct 3D, wszystkie sterowniki które znalazłam do karty graficznej zaktualizowałam aczkolwiek nie wiem czy te 3D, oczywiście directx 11 również chociaż w dxdiag było napisane ze działa poprawnie... nigdzie nie mogę znaleźć sterowników 3D (karta: intel q35 express chipset family (Windows 7, 64-bit)), szukałam już chyba wszędzie i żadne nie są skuteczne, karta dalej ma problemy z generowaniem obrazu 3D ;( męczę się z tym już kilka dni, bardzo proszę o pomoc ;(

 


(Dimatheus) #2

Hej,

  • Korzystasz z laptopa czy komputera stacjonarnego?
  • Jeśli ze stacjonarnego, to podaj nazwę płyty głównej - pomocny może być program HWInfo bądź Speccy.
  • Jeśli z laptopa, podaj producenta i dokładny model.

Pozdrawiam,


(Veers) #3

Q35 to chipset z 2007 roku obsługujący zintegrowaną kartę graficzną GMA 3100. Jeśli to jedyna karta graficzna w twoim sprzęcie - to nie ma sensu dalej kombinować. Na tej większości gier nie da się uruchomić.


(Longhorn2009) #4

To prawda, będzie problem bo ten komputer wcale nie taki nowy jak jest na chipsecie Q35. Możesz podać w jaką gre chcesz zagrać i parametry sprzętu (może być screen z programu speccy).


(Indy) #5

Nic co wymaga DirectX 11 nie uruchomi się na tej karcie.


(Ines Aga) #6

Stacjonarny, Dell Inc. 0DR845 (CPU)

pocieszające :confused:

zdaje sobie sprawę że jest słaby, trochę przeleżał w pracy do której był przeznaczony, gra to Drakensang Online (nie ma dużych wymagań, na niewiele lepszym laptopie z lekkimi lagami ale działa bez zarzutów), screen załączyłam.

nie wymaga DirectX 11, taki był zainstalowany więc taki aktualizowałam…

 


57288189a9e8e_Beztytuu.thumb.png.7ec56a6


(Veers) #7

“Stacjonarny, Dell Inc. 0DR845 (CPU)” - czyli jakiś Optiplex. To oznacza, że istotnie karta graficzna to GMA3100, i choć jesteś bliziutko, bo karta według specyfikacji wspiera ShaderModel 2.0, to jednak … nie wspiera DX 9.0c, a zgodnie z wymaganiami podanymi tutaj: http://pl.bigpoint.com/drasaonline/board/threads/techniczne-faq.21541/#post-216071 może się to okazać problemem nie do przeskoczenia.

Jeśli chcesz - to podaj pełną specyfikację tego Optiplexa (najlepiej serviceTAG), może znajdę jakąś kartę graficzną którą będziesz mogła tam zapakować :wink:


(Dimatheus) #8

Hej,

Z tego wniosek, że komputer to Dell OptiPlex 755. Sterowniki znajdziesz pod linkiem: http://www.dell.com/support/home/us/en/19/product-support/product/optiplex-755/drivers/advanced

Najpierw zainstaluj sterowniki do Chipsetu - grupa Chipset (3 files) - sterownik: Intel Chipset Driver. Następnie restart komputera, a po nim z grupy Video (7 files) sterownik Intel G31/G33/Q33/Q35 Graphics Controller, v.6.14.10.4957, A05.

Pozdrawiam,


(Ines Aga) #9

Dziękuję ale obawiam się że sama sobie tego i tak nie zapakuję, nie znam się na tym :stuck_out_tongue:

 

Bardzo, bardzo dziękuję, spróbuje :slight_smile:


(Dimatheus) #10

Hej,

Byłem przekonany, że posiadasz system Windows XP. Za dużo postów czytam chyba na forum. Poprzednie podane dla Xp, dla Windows 7 64-bit sterownik do grafiki powinny zadziałać takie: https://downloadcenter.intel.com/download/18228/Intel-Graphics-Media-Accelerator-Driver-for-Windows-7-64-exe-?product=81513

Pozdrawiam,


(Ines Aga) #11

niestety nie zdziałało ;( te “Intel® Graphics Media Accelerator Driver” instalowałam już wcześniej ale powtórzyłam, dalej jest to samo ;(

 

drak.thumb.png.a3e2b797b4e9fdc60afae756b

 

jest jeszcze jakaś szansa na uniknięcie “interwencji chirurgicznej”?


(Longhorn2009) #12

Sprawdź w menadżerze urządzeń czy nie brakuje czasem jakiegoś sterownika. Jeśli nie brakuje to wgraj DirectX 9.0c http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Program,Windows,12667.html


(Veers) #13

Jeszcze raz napiszę: na GMA3100 ta gra nie ruszy.

Spójrzcie na wymagania sprzętowe: http://pl.bigpoint.com/drasaonline/board/threads/techniczne-faq.21541/#post-216071

Co prawda karta obsługuje pixelshader 2.0, ale nie jest kompatybilna z dx9c. Jak pogrzebiecie dalej, znajdziecie potwierdzenie na forum, takie jak np. tu: http://www.bigpoint.com/drasaonline/board/threads/cannot-open-game.6899/

 


(Longhorn2009) #14

Nebula 3 to zdaje się jakiś program.


(Veers) #15

Tak - launcher gry o której pisze Aines :slight_smile:


(Dimatheus) #16

Hej,

Jeśli chodzi o instalację DirectX, to najpierw - po kliknięciu ściągniętego pliczku - wybieramy folder, do którego zostanie wypakowana zawartość instalatora. Nie jest to jeszcze właściwa instalacja. Dlatego wchodzimy do folderu, w którym wypakowano instalator, i dwuklikiem uruchamiamy program DXSETUP.EXE. Następnie postępujemy zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Z tym DirectX’em się nie zgodzę, bo już wcześniejsze wersje Intel GMA (między innymi GMA 950) sprzętowo obsługiwały DX 9.0c.

Pozdrawiam,
Dimatheus


(Ines Aga) #17

Zainstalowałam dwukrotnie podany DirectX według instrukcji i dalej to samo ;( cóż… pora się poddać ;( dziękuję wszystkim za poświęcony czas. Temat można wyrzucić do kosza.


(Dimatheus) #18

Hej,

A jaki dokładnie komunikat pojawia się przy odpalaniu gierki? I jaki to dokładnie tytuł?

Pozdrawiam,
Dimatheus


(Veers) #19

Już śpieszę z pomocą:

Napisano wtorek o 19:29 

Napisano wtorek o 12:48 oraz Napisano wtorek o 19:51

Naprawdę Dimatheus - nie ma sensu dalej ciągnąć tego wątku :slight_smile:


(Dimatheus) #20

Hej,

Faktycznie, błąd przy inicjacji karty i DirectX’a. To ostatnie pytanie - czy przy innych grach problem też się pojawia?

Pozdrawiam,
Dimatheus