Sterowniki 3D do karty intel q35 express chipset family

Witam, mam problem z uruchomieniem gry na nowym komputerze, support gry poradził ponownie  zaktualizować sterowniki do karty graficznej, szczególnie sterowniki 3D a także zainstalować/zaktualizować Direct X i Direct 3D, wszystkie sterowniki które znalazłam do karty graficznej zaktualizowałam aczkolwiek nie wiem czy te 3D, oczywiście directx 11 również chociaż w dxdiag było napisane ze działa poprawnie… nigdzie nie mogę znaleźć sterowników 3D (karta: intel q35 express chipset family (Windows 7, 64-bit)), szukałam już chyba wszędzie i żadne nie są skuteczne, karta dalej ma problemy z generowaniem obrazu 3D ;( męczę się z tym już kilka dni, bardzo proszę o pomoc ;(

 

Hej,

  • Korzystasz z laptopa czy komputera stacjonarnego?
  • Jeśli ze stacjonarnego, to podaj nazwę płyty głównej - pomocny może być program HWInfo bądź Speccy.
  • Jeśli z laptopa, podaj producenta i dokładny model.

Pozdrawiam,

Q35 to chipset z 2007 roku obsługujący zintegrowaną kartę graficzną GMA 3100. Jeśli to jedyna karta graficzna w twoim sprzęcie - to nie ma sensu dalej kombinować. Na tej większości gier nie da się uruchomić.

To prawda, będzie problem bo ten komputer wcale nie taki nowy jak jest na chipsecie Q35. Możesz podać w jaką gre chcesz zagrać i parametry sprzętu (może być screen z programu speccy).

Nic co wymaga DirectX 11 nie uruchomi się na tej karcie.

Stacjonarny, Dell Inc. 0DR845 (CPU)

pocieszające :confused:

zdaje sobie sprawę że jest słaby, trochę przeleżał w pracy do której był przeznaczony, gra to Drakensang Online (nie ma dużych wymagań, na niewiele lepszym laptopie z lekkimi lagami ale działa bez zarzutów), screen załączyłam.

nie wymaga DirectX 11, taki był zainstalowany więc taki aktualizowałam…

 


57288189a9e8e_Beztytuu.thumb.png.7ec56a6

“Stacjonarny, Dell Inc. 0DR845 (CPU)” - czyli jakiś Optiplex. To oznacza, że istotnie karta graficzna to GMA3100, i choć jesteś bliziutko, bo karta według specyfikacji wspiera ShaderModel 2.0, to jednak … nie wspiera DX 9.0c, a zgodnie z wymaganiami podanymi tutaj: http://pl.bigpoint.com/drasaonline/board/threads/techniczne-faq.21541/#post-216071 może się to okazać problemem nie do przeskoczenia.

Jeśli chcesz - to podaj pełną specyfikację tego Optiplexa (najlepiej serviceTAG), może znajdę jakąś kartę graficzną którą będziesz mogła tam zapakować :wink:

Hej,

Z tego wniosek, że komputer to Dell OptiPlex 755. Sterowniki znajdziesz pod linkiem: http://www.dell.com/support/home/us/en/19/product-support/product/optiplex-755/drivers/advanced

Najpierw zainstaluj sterowniki do Chipsetu - grupa Chipset (3 files) - sterownik: Intel Chipset Driver. Następnie restart komputera, a po nim z grupy Video (7 files) sterownik Intel G31/G33/Q33/Q35 Graphics Controller, v.6.14.10.4957, A05.

Pozdrawiam,

Dziękuję ale obawiam się że sama sobie tego i tak nie zapakuję, nie znam się na tym :stuck_out_tongue:

 

Bardzo, bardzo dziękuję, spróbuje :slight_smile:

Hej,

Byłem przekonany, że posiadasz system Windows XP. Za dużo postów czytam chyba na forum. Poprzednie podane dla Xp, dla Windows 7 64-bit sterownik do grafiki powinny zadziałać takie: https://downloadcenter.intel.com/download/18228/Intel-Graphics-Media-Accelerator-Driver-for-Windows-7-64-exe-?product=81513

Pozdrawiam,

niestety nie zdziałało ;( te “Intel® Graphics Media Accelerator Driver” instalowałam już wcześniej ale powtórzyłam, dalej jest to samo ;(

 

drak.thumb.png.a3e2b797b4e9fdc60afae756b

 

jest jeszcze jakaś szansa na uniknięcie “interwencji chirurgicznej”?

Sprawdź w menadżerze urządzeń czy nie brakuje czasem jakiegoś sterownika. Jeśli nie brakuje to wgraj DirectX 9.0c http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Program,Windows,12667.html

Jeszcze raz napiszę: na GMA3100 ta gra nie ruszy.

Spójrzcie na wymagania sprzętowe: http://pl.bigpoint.com/drasaonline/board/threads/techniczne-faq.21541/#post-216071

Co prawda karta obsługuje pixelshader 2.0, ale nie jest kompatybilna z dx9c. Jak pogrzebiecie dalej, znajdziecie potwierdzenie na forum, takie jak np. tu: http://www.bigpoint.com/drasaonline/board/threads/cannot-open-game.6899/

 

Nebula 3 to zdaje się jakiś program.

Tak - launcher gry o której pisze Aines :slight_smile:

Hej,

Jeśli chodzi o instalację DirectX, to najpierw - po kliknięciu ściągniętego pliczku - wybieramy folder, do którego zostanie wypakowana zawartość instalatora. Nie jest to jeszcze właściwa instalacja. Dlatego wchodzimy do folderu, w którym wypakowano instalator, i dwuklikiem uruchamiamy program DXSETUP.EXE. Następnie postępujemy zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Z tym DirectX’em się nie zgodzę, bo już wcześniejsze wersje Intel GMA (między innymi GMA 950) sprzętowo obsługiwały DX 9.0c.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Zainstalowałam dwukrotnie podany DirectX według instrukcji i dalej to samo ;( cóż… pora się poddać ;( dziękuję wszystkim za poświęcony czas. Temat można wyrzucić do kosza.

Hej,

A jaki dokładnie komunikat pojawia się przy odpalaniu gierki? I jaki to dokładnie tytuł?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Już śpieszę z pomocą:

Napisano wtorek o 19:29 

Napisano wtorek o 12:48 oraz Napisano wtorek o 19:51

Naprawdę Dimatheus - nie ma sensu dalej ciągnąć tego wątku :slight_smile:

Hej,

Faktycznie, błąd przy inicjacji karty i DirectX’a. To ostatnie pytanie - czy przy innych grach problem też się pojawia?

Pozdrawiam,
Dimatheus