Sterowniki 64 bitowe dla Asus P5N-E SLI

Witam !

Dziś stałem się posiadaczem Windows Vista Home Premium 64 bit … jeszcze nie instalowałem tego, bo nie wiem które sterowniki mam ściągnąć do poprawnego działania wyżej wymienionej płyty głównej. Chciałbym abyście mi podali linki do sterowników, które należy zainstalować by wszystko działało normalnie.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam :slight_smile:

Tu szukaj http://support.asus.com/download/downlo … uage=pl-pl

Sprawdzałem są , wybierz swój model płyty

tak wiem, że są ale nie wiem czy mam wszystko ściągać … tam są różne wersje tych sterowników :frowning: mam instalować raid, audio i lan czy coś jeszcze ?

proszę moderatorów o przeniesienie tego tematu do działu ze sterownikami

Nvidia Chipset Driver Package (to lepiej pobrać ze strony NVidii)- sterownik chipsetu

RealtekHDaudio- sterownik audio

JMicron JMB363 RAID Driver

VIDIA Raid Driver Package- sterowniki raid

Sterowniki RAID lepiej rozpakować (jeśli sa typu nazwa.exe to np. za pomocą 7zip-a) i wgrać na płytę CD. Jeśli chce się instalować system na dyskach Raid wtedy będzie można je wgrać z płytki podczas instalacji systemu. Jeśli dyski nie są w trybie Raid to też można wgrać podczas instalacji albo później za pomocą menedżera urządzeń w windows- za pomocą instalatora sterownika mogą wgrać się różne niepotrzebne śmieci.

Na stronie nie ma sterownika karty sieciowej. Prawdopodobnie Vista wykryje i zainstaluje własny sterownik, ale lepiej przed instalacją systemu sprawdzić model w menedżerze urządzeń i na wszelki wypadek ściągnąć ze strony producenta chipu (np. intel, broadcom itd.)

Oczywiście nie można zapomnieć o najnowszym sterowniku grafiki.