Sterowniki a uaktualnienie z XP do 8

Witam!

Niedawno zakupiłem Windowsa 8 w postaci uaktualnienia, aktualnie czekam na przesyłkę, lecz mam jedno pytanie. Mianowicie, czy gdy wybiorę opcję podczas instalacji, aby moje pliki, aplikacje itp. nie zostały zachowane (tzn. żeby zostały usunięte) to czy zachowają się sterowniki czy cały dysk się sformatuje i na nim zostanie zainstalowany 8?

Pozdrawiam! :slight_smile:

Aktualizacja z XP nie umożliwia zachowania żadnych ustawień, a formatując system usuwasz również sterowniki, które są z nim powiązane. :slight_smile:

Win8 bezproblemowo sam znajdzie sterowniki do wszystkich urządzeń w komputerze, o ile: a) jest podłączony do internetu, b) sprzęt nie jest bardzo wiekowy.

Nic się nie zachowa. W przypadku aktualizacji z Windows XP do Windows 8 jedyne co może zostać zachowane to tylko pliki Użytkownika.

Ok, dzięki wielkie, ale mam jeszcze dwa pytanka:

a) Czy podział mojego dysku na dwie partycje się zachowa po uaktualnieniu?

b) Czy jeżeli komputer będzie cały czas podpięty do internetu to będę musiał instalować specjalne sterowniki dedykowane pod Win8, np. od grafiki?

a/ tak, jeżeli tego nie zmienisz;

b/ większość sterowników zostanie wgrana automatycznie, jednak zaleca się wgranie sterowników dostępnych na stronach producentów urządzeń.

a) o ile nie zmienisz, lub nie usuniesz ich przy instalacji Windowsa, to tak.

b) Jeśli chodzi o sterowniki Nvidii lub AMD to tak, będziesz je musiał sam doinstalować. Windows ogarnie tylko systemowe.

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi, myślę że temat do zamknięcia :slight_smile: