Sterowniki AMD APU A10-5750M with HD 8650G + Radeon R9 M290X

Witam.

Piszę tutaj posta, ponieważ może ktoś z was będzie w stanie mi pomóc lub w jakikolwiek sposób nakierować na rozwiązanie problemu sterowników do laptopa MSI GX70 3CC Destroyer.

Problem polega na tym, że AMD A10-5750M z grafiką HD 8650G nie jest już wspierany i przeszedł w “tryb” legacy. W związku z tym, że właśnie grafika na procesorze jest moją główną grafiką, a R9 jest połączoną, nie mogę instalować najnowszych sterowników Radeon Crimson.

Oczywiście gry elegancką chodzą ale przez to APU moja R9 musi mieć stery z APU i nie ma wsparcia do DX12 co powoduje, że staje się bezużyteczna.

 

  1. Aktualizowałem BIOS i VBIOS oraz EC - nic nie dało.

  2. Instalowałem sterowniki “ręcznie” poprzez menadżer urządzeń - czcionka bardzo duża, brak płynności w animacjach (klatkowanie), błąd niepoprawnie działającej karty graficznej.

  3. Instalowałem sterowniki, które znajdują się na stronie MSI (sterowniki te są z 2014 roku ale spróbować musiałem) - ten sam efekt co w punkcie 2.

 

Wyłączyć APU się nie da, ponieważ jest jako główna grafika, a po za tym nie mam takiej opcji w BIOSie.

Pracuje na Windows 10 64 bit. 

W załączniku dorzucam zrzuty z programu GPU-Z.

 

Bardzo proszę, wręcz błagam o pomoc.

Pozdrawiam

AdamWox

HD_8650G.gif

HD_8970M_R9_M290X.gif

Dla potomności
Najpierw Catalyst 15.7.1 potem Crimson  15.2.1. Nowszych pod 8650g na razie nie ma. Jeśli wyjdą to jako amd legacy, ale te stary nie wychodzą zbyt często.

Sam długo kombinowałem w swoim GX60(cpu zmieniony na a10-5750m ES). Na dzień dzisiejszy żadne nowsze stery nie działają. Mój system to W7 x64. Nie wiem jak będzie na w10