Sterowniki AMD - Profile graczy i złe wykrywanie karty


(Krasor) #1

Witam ostatnio zainstalowałem sterowniki oznaczone numerem 13,9 i tu mam pytanie czy one zawierają w sobie poprzednie wersje sterowników? oraz jak wybrać ''profile graczy'' bo podobno można wybrać gry w jakich zwiększa sie dzięki nim wydajność?

A i czemu mi wykrywa kartę radeon 6800 jak mam 6850?


(struart) #2

W Radeonach często zamiast dokładnego modelu podawana jest sama seria dlatego masz 6800 series zamiast 6850.

Nowy sterownik nie zawiera w sobie starego sterownika tylko nowy, który jest taki sam jak stary + nowe dodatki i usprawnienia.

Co do profili to pewnie jest coś takiego jak w NVIDII, ale to niech jakiś użytkownik Radeona się wypowie bo ja głównie Nvidii używam :slight_smile:

Ale to ma rację bytu na laptopach :slight_smile: gdzie profile definiują czy dana gra ma odpalać na karcie zintegrowanej czy też na dedykowanym Radeonie.


(Krasor) #3

Hmm ja myślałem że dzięki tym profilom gra jest lepiej zoptymalizowana tzn. poprawia sie wydajność.


(struart) #4

Profile maja dodatkowo skonfigurowane pewne ustawienia związane z synchronizacją pionową oraz aliasingiem, ale jakiegoś mega wpływu na wydajność to nie ma bo i tak większość tych opcji jest to ustawienia w samej grze bez udziału profilu.


(Krasor) #5

Mam jeszcze jedno pytanie może głupie ale czy jak mam wyłączony ten cały program AMD Catalyst Control Center to czy bedzie mi poprawiało wydajność w grach czy musi byc włączony ten program? oraz czy to samo tyczy sie kiedy podkręciłem kartę w AMD Overdrive?


(falcon89) #6

CCC musi być włączone by działały ustawienia które zmieniłeś i żeby karta była podkręcona.