Sterowniki AMD - Profile graczy i złe wykrywanie karty

Witam ostatnio zainstalowałem sterowniki oznaczone numerem 13,9 i tu mam pytanie czy one zawierają w sobie poprzednie wersje sterowników? oraz jak wybrać ‘‘profile graczy’’ bo podobno można wybrać gry w jakich zwiększa sie dzięki nim wydajność?

A i czemu mi wykrywa kartę radeon 6800 jak mam 6850?

W Radeonach często zamiast dokładnego modelu podawana jest sama seria dlatego masz 6800 series zamiast 6850.

Nowy sterownik nie zawiera w sobie starego sterownika tylko nowy, który jest taki sam jak stary + nowe dodatki i usprawnienia.

Co do profili to pewnie jest coś takiego jak w NVIDII, ale to niech jakiś użytkownik Radeona się wypowie bo ja głównie Nvidii używam :slight_smile:

Ale to ma rację bytu na laptopach :slight_smile: gdzie profile definiują czy dana gra ma odpalać na karcie zintegrowanej czy też na dedykowanym Radeonie.

Hmm ja myślałem że dzięki tym profilom gra jest lepiej zoptymalizowana tzn. poprawia sie wydajność.

Profile maja dodatkowo skonfigurowane pewne ustawienia związane z synchronizacją pionową oraz aliasingiem, ale jakiegoś mega wpływu na wydajność to nie ma bo i tak większość tych opcji jest to ustawienia w samej grze bez udziału profilu.

Mam jeszcze jedno pytanie może głupie ale czy jak mam wyłączony ten cały program AMD Catalyst Control Center to czy bedzie mi poprawiało wydajność w grach czy musi byc włączony ten program? oraz czy to samo tyczy sie kiedy podkręciłem kartę w AMD Overdrive?

CCC musi być włączone by działały ustawienia które zmieniłeś i żeby karta była podkręcona.