Sterowniki Amilo Pi 2530


(system) #1

Witam, żeby nie zanudzać przejdę do konkretów.

Właśnie co przeszedłem z Visty na XP na moim laptopie Fujitsu Siemens Amilo PI 2530, znalazłem wszystkie najważniejsze sterowniki, niestety w Menadżerze urządzeń wciąż mi pokazuje że mam 3 Nieznane urządzenia (tu się pojawia 1 pytanie). Jak mogę sprawdzić co to za nieznane urządzenia? Natomiast mam takrze problem ponieważ mam również niezainstalowany kontroler sieci.

Mógłby mi ktoś przy okazji wytłumaczyć o co chodzi z kontrolerem sieci(do czego on służy, bo internet mam)??

Pozdrawiam.


(kliszka) #2

http://downloadcenter.intel.com/downloa ... 2〈=eng - masz tutaj link do sterowników kontrolera sieci - urządzenia odpowiadającego za pracę ( połączenie ) w sieci bezprzewodowej WLAN - Bezprzewodowa sieć lokalna (skr. WLAN, od ang. Wireless Local Area Network) – sieć lokalna w której połączenia między urządzeniami sieciowymi zrealizowano bez użycia przewodów . :lol:

Masz internet dzięki karcie sieciowej Ethernet - technologia, w której zawarte są standardy wykorzystywane w budowie głównie lokalnych sieci komputerowych. Obejmuje ona specyfikację kabli oraz przesyłanych nimi sygnałów. Czy już zaspokoiłem Twoją ciekawość :lol: ?


(system) #3

Owszem dziękuje bardzo ^^, jednak wciąż pozostaje problem nieznanych urządzeń ;(


(kliszka) #4

Tutaj masz lekturę i sposoby aby sprawdzić swoje nieznane urządzenia w laptopie :

http://support.microsoft.com/kb/314464/pl ,

http://walendowski.com/2009/05/07/niezn ... -urzadzen/,

Zrób tak : >Start>Programy>Akcesoria>Narzędzia systemowe>Informacje o systemie>Składniki(rozwiń) i popatrz na Urządzenia powodujące problemy - dowiemy się coś więcej o tym urządzeniu (zaznacz >edycja>kopiuj i podaj na forum jako załącznik) .

-- Dodane 22.01.2010 (Pt) 12:52 --

http://www.searchengines.pl/Unknown-Dev ... 13271.html - a ten programik znajdzie za Ciebie nieznane urządzenia w Twoim laptopie ,niestety jest w języku angielskim.. :lol:


(system) #5

ITECIR Infrared Receiver (EC PMC) ACPI\ITE8709\5&CB7B051&0 39

Niedostępne | ACPI\PNP0C32\1 Sterowniki | dla tego urządzenia nie zostały zainstalowane.

Niedostępne | ACPI\PNP0C32\2 Sterowniki | dla tego urządzenia nie zostały zainstalowane.

Niedostępne | ACPI\PNP0C32\3 Sterowniki | dla tego urządzenia nie zostały zainstalowane.

Jest takie coś, a użyłem tego programiku i pokazał mi wszystko co mam ale nie wiem czego mi brakuje, a sprawdzanie po kolei to trochę zabawy z tym może być.


(kliszka) #6

http://support.ts.fujitsu.com/Download/ ... 7-8EFF-4CF - doinstaluj sobie sterownik chipsetu ,powinno pomóc.. reszta to pewnie touchpad, bluetooth, czytnik kart pamięci, klawisze specjalne , poniżej podaję link może Ci się przyda i coś znajdziesz dla siebie : http://pl.ts.fujitsu.com/support/downloads.html


(system) #7

Ok wielkie dzięki :slight_smile:


(Andy Kol) #8

Mistrzu- jeśli wszystko działa na sterownikach XP- to to jest CIR- port podczerwieni- gwarantuje.

Czytaj opisy przy sterownikach bo nie wszystkie sa autoryzowane dla 2530 !!