Sterowniki Asus P5N-e SLI for Win7

Witam,

posiadam taki sprzęt:

i chcę zainstalować na nim Win7 Ultimate x86, jest tylko kwestia sterowników. Otóż driver’y do karty graficznej są oficjalnie wydane przez nVidia dla Win7 natomiast nie ma dla Asus’a, pod moją płytę główną, a co za tym idzie mogą wystąpić problemy z dźwiękiem, LAN’em, itp. I teraz pytanie? Czy mam zainstalować sterowniki dla Visty ze strony Asus’a czy mam się wstrzymać z instalacją Win7 i poczekać aż (może) Asus wyda driver’y pod moją płytę?

Podczas instalacji zostaną zainstalowane stery systemowe,które powinny działać bezproblemowo,te z Visty też nie powinny sprawiać kłopotu,jeżeli będą najnowsze.Możesz spróbować postawić 7 Enterprise na innej partycji i sprawdzić co i jak działa,jest do pobrania na Vortalu i jest za darmo na 90 dni,zostaniesz przekierowany na strony MS,warunek do spełnienia to konto na Windows Live-5 min.pracy i w formularzu rejestracyjnym potwierdź że jesteś związany z branżą IT,np.IT Worker.Rejestruj się przez IE bo na innych przeglądarkach mogą ale nie muszą być problemy.

http://www.nvidia.pl - słabo szukałeś :stuck_out_tongue:

nForce Driver

Wersja: 15.51 WHQL

Data wydania: 2009.10.06

System operacyjny: Windows 7 32 & 64-bit

Język: Polski

* Ethernet Driver (v73.14) “WHQL”

* Network Management Tools (v73.16) “Sedona”

* IDE SataIDE Driver (v10.3.0.33) “WHQL”

* IDE SataRAID Driver (v10.3.0.33) “WHQL”

* RAIDTOOL Application (v10.3.0.30)

* SMBus Driver (v4.74) “WHQL”

* SMU Driver (v1.71) “WHQL”

* Installer (v7.57)

* Audio Driver (v1.00.00.59)

nForce 7 series:

750i SLI, 790i Ultra SLI, 790i SLI, 780i SLI

nForce 6 series:

650i SLI , 680i SLI, 680a SLI, 650i Ultra, 680i LT SLI

nForce 5 series:

590 SLI AMD, 590 SLI Intel, 550, 560, 570 SLI Intel, 570 Ultra AMD, 570 SLI AMD


Poza tym, po instalacji systemu można bezpośrednio pobrać aktualizacje, w tym automatycznie dobrane odpowiednie sterowniki z Windows Update :wink:

Dzięki, faktycznie na nVidia są sterowniki pod mój chipset czyli nForce 650i SLI.

Chyba nie ma różnicy czy sterowniki by były ze strony Asus’a czy nVidia?

Nie ma różnicy, a wręcz nawet wskazane jest ściągać bezpośredniego od producenta danego układu. nVidia dba o support swoich produktów, a bazy plików takich producentów jak Asus czy Gigabyte nie są często aktualizowane, a jak już to zapomina się o aktualizacjach dla starszych produktów :wink:

x_nighthawk_x , semtex - dzięki wielkie za pomoc!