Sterowniki Atheros AR9285 - zablokowana zmiana MAC

Witam.

Postanowiłem zaktualizowac (wreszcie) sterowniki od karty. Niestety spotkała mnie niespodzianka :frowning: o ile moje bieżące stery umożliwiały zmianę MAC o tyle nowe maja tę funkcję zablokowaną.

Sprawdziłem 3 wersje które wyszły w międzyczacie, i te na których jechałem są ostatnimi wktórych ta funckja jest aktywna.

Teraz pytanie - czy jest mozliwość odblokowania tego ?

Metoda z dodaniem w rejestrze wpisu NetworkAddress nie działa.

Tu masz sterowniki do karty Atheros https://www.atheros.cz/atheros-wireless-drivers.html

DarkPeter przeczytałeś mojego posta ?

Wygląda, że nabijasz posty bezsensownymi odpowiedziami…

Pewnie ,że czytam, pobierasz sterowniki ze strony co podałem, zmieniasz MAC i restart kompa , dopiero zadziała

Komentarze o nabijaniu zachowaj dla siebie

 

A i jeszcze jedno, MAC można zmienić softwarem :slight_smile:

Przykładowe programy:

Eh… przciez mówię, ze od 4 wydań sterowniki mają zablokowaną opcję zmiany MAC i pytam, czy istanieje sposób aby ją odblokować.

Ostatni sterownik z mozliwością zmiany jest z 04.2014,najnowszy z 03.2015.

To, ze kombinowałem z rejestrem wskazuje, że wiem o opcji “programowej”, ale mimo wszytsko wolałbym to zrobić “sprzętowo”.

A swoją droga tez się mylisz z tym restartem kompa ponieważ :

  • wystarczy zresetowac kartę i to nawet nie zawsze

  • przy niektórych adresach MAC wymyślonych z kosmosu nie będzie działać, widocznie jakiś wewnętrzny konflikt…