Sterowniki ATI 13.4 - obsługa starszych kart graficznych

(hatezit) #1

Cześć, wyczytałem na stronie dobrych programów, że ati catalyst wersja 13.4 słabo lub w ogóle nie obsługuje starych kart graficznych. Ja mam kartę graficzną ATI Radeon HD 5770 i czy sterowniki ati wersja 13.4 będą kompatybilne pod x64.

Wiem, że instalowałem sterowniki pod x86 mimo, że mam system 64 bitowy i czasem ati control center nie uruchamia się podczas uruchamiania systemu,że ma się wrażenie, że system się zawiesił.

Pytam o te sterowniki z tej strony:

http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonaiw_win8-64.aspx#1

(igrek) #2

Tak będą działać.

(Tom837) #3

Witam

Tak. Będą działać normalnie. Sam posiadam taką kartę i sterowniki, o których wspomniałeś. :slight_smile:

Proponuje również Ci aktualizować sterowniki poprzez kreatora. Kreator znajduje się na stronie AMD.

(hatezit) #4

No ja przez kreatora robiłem, wybierając desktop ..., następnie rodzina kart i system 64 bitowy:) Pytałem bo chciałem upewnić się, bo na dobrych programach w dziale sterowniki jest program ATI Catalyst 13.4 i tam piszą w komentarzach że różnie to działa. Ja z tej karty jestem zadowolony:)

(system) #5

Nie o to chodzi, lecz o to: http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/auto_detect.aspx Pobierz i uruchom.

Aplikacja zaproponuje Ci najodpowiedniejsze sterowniki. Wystarczy pobrać i instalować z automatu.

(hatezit) #6

Tylko mam teraz problem, mam w dwóch miejscach ati program files x86 i w program files. Czy jak odinstaluje, to z dwóch miejsc będą usunięte pliki? Pytam bo z takiego rozwiązania jak kreator nie używałem.

(struart) #7

Radeon HD 5770 nie należy do kategorii kart Legacy (starych) jeszcze więc pobierając najnowszy sterownik ze strony AMD pod swoją architekturę wszystko ruszy :slight_smile:

Wejdź do dodaj usuń programy i odinstaluj wszystko co ma ATI w nazwie :slight_smile:

Restart komputera i wtedy odpal ten kreator i będzie porządek.

(sadaj72) #8

Sterowniki 13.x (z wyjątkiem 13.1) nie obsługują kart starszych niż HD5XXX.

(hatezit) #9

No na liście programów mam tylko program ATI Catalyst Install manager a wersja to 3.0745.0. Dodam, że ten sterownik był instalowany w 2010 roku gdy miałem windows 7 home premium 32 bity i od 2012 roku , gdy zainstalowałem win 7 proff 64 bity. Ale instalowałem z płyty, więc domyślnie mi się stery 32 bitowe zainstalowały.

(system) #10

Pobierz najpierw ten kreator, którego link Ci podałem wyżej. Potem odinstaluj "ekspresowo", czyli całkowicie (chyba jest taka opcja?) wszystko, co związane jest z ATI Catalyst Install Manager. Zrestartuj komputer (zmieni się widok Pulpitu), usuń "ręcznie" resztki folderów ATI z C:\Program Files i Program Files (x86) - jeśli jeszcze tam będą - i następnie uruchom pobrany kreator. Kieruj się tym, co on proponuje.

(hatezit) #11

Już pobrałem:) Ale zainstaluje w wolnym czasie. Ale mam pytanie, które odbiega od tematu, ale zadam. Czy taki kreator ma również creative do kart dźwiękowych?

(system) #12

Zdaje się, że tak, ale nie jestem pewny. Nie mam żadnych urządzeń tej firmy, aby to sprawdzić. Zacznij szukać tutaj: http://support.creative.com/Products/product_list.aspx?catID=1&CatName=Sound+Blaster

(hatezit) #13

Zainstalowałem i proszę, szybciej ładuje się ati, oraz są mniejsze ikony:) ale podczas instalacji byl jeden błąd, jeden pakiet był niezgodny gdy instalował się w trakcie sterownik o nazwie NVision, reszta o ten nazwie bez problemu była.