Sterowniki ATI 13.4 - obsługa starszych kart graficznych

Cześć, wyczytałem na stronie dobrych programów, że ati catalyst wersja 13.4 słabo lub w ogóle nie obsługuje starych kart graficznych. Ja mam kartę graficzną ATI Radeon HD 5770 i czy sterowniki ati wersja 13.4 będą kompatybilne pod x64.

Wiem, że instalowałem sterowniki pod x86 mimo, że mam system 64 bitowy i czasem ati control center nie uruchamia się podczas uruchamiania systemu,że ma się wrażenie, że system się zawiesił.

Pytam o te sterowniki z tej strony:

http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonaiw_win8-64.aspx#1

Tak będą działać.

Witam

Tak. Będą działać normalnie. Sam posiadam taką kartę i sterowniki, o których wspomniałeś. :slight_smile:

Proponuje również Ci aktualizować sterowniki poprzez kreatora. Kreator znajduje się na stronie AMD.

No ja przez kreatora robiłem, wybierając desktop …, następnie rodzina kart i system 64 bitowy:) Pytałem bo chciałem upewnić się, bo na dobrych programach w dziale sterowniki jest program ATI Catalyst 13.4 i tam piszą w komentarzach że różnie to działa. Ja z tej karty jestem zadowolony:)

Nie o to chodzi, lecz o to: http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/auto_detect.aspx Pobierz i uruchom.

Aplikacja zaproponuje Ci najodpowiedniejsze sterowniki. Wystarczy pobrać i instalować z automatu.

Tylko mam teraz problem, mam w dwóch miejscach ati program files x86 i w program files. Czy jak odinstaluje, to z dwóch miejsc będą usunięte pliki? Pytam bo z takiego rozwiązania jak kreator nie używałem.

Radeon HD 5770 nie należy do kategorii kart Legacy (starych) jeszcze więc pobierając najnowszy sterownik ze strony AMD pod swoją architekturę wszystko ruszy :slight_smile:

Wejdź do dodaj usuń programy i odinstaluj wszystko co ma ATI w nazwie :slight_smile:

Restart komputera i wtedy odpal ten kreator i będzie porządek.

Sterowniki 13.x (z wyjątkiem 13.1) nie obsługują kart starszych niż HD5XXX.

No na liście programów mam tylko program ATI Catalyst Install manager a wersja to 3.0745.0. Dodam, że ten sterownik był instalowany w 2010 roku gdy miałem windows 7 home premium 32 bity i od 2012 roku , gdy zainstalowałem win 7 proff 64 bity. Ale instalowałem z płyty, więc domyślnie mi się stery 32 bitowe zainstalowały.

Pobierz najpierw ten kreator, którego link Ci podałem wyżej. Potem odinstaluj “ekspresowo”, czyli całkowicie (chyba jest taka opcja?) wszystko, co związane jest z ATI Catalyst Install Manager. Zrestartuj komputer (zmieni się widok Pulpitu), usuń “ręcznie” resztki folderów ATI z C:\Program Files i Program Files (x86) - jeśli jeszcze tam będą - i następnie uruchom pobrany kreator. Kieruj się tym, co on proponuje.

Już pobrałem:) Ale zainstaluje w wolnym czasie. Ale mam pytanie, które odbiega od tematu, ale zadam. Czy taki kreator ma również creative do kart dźwiękowych?

Zdaje się, że tak, ale nie jestem pewny. Nie mam żadnych urządzeń tej firmy, aby to sprawdzić. Zacznij szukać tutaj: http://support.creative.com/Products/product_list.aspx?catID=1&CatName=Sound+Blaster

Zainstalowałem i proszę, szybciej ładuje się ati, oraz są mniejsze ikony:) ale podczas instalacji byl jeden błąd, jeden pakiet był niezgodny gdy instalował się w trakcie sterownik o nazwie NVision, reszta o ten nazwie bez problemu była.