Sterowniki ATI 4850 - a Windows 8 - konfrontacja

Witam,

Mam mały problem,zdecydowałem się zainstalować W8 żeby zobaczyć jak wygląda,ale nie ma sterowników pod Windows 8 dla mojej karty ATI Radeon HD 4850. Instalowałem te od Windows 7,działają w połowie ale mam tak mała rozdzielczość i nie mogę zwiększyć i po chwili bolą mnie oczy. Czytałem że są sterowniki ale od HD 5000 co jest dla mnie totalnym szokiem,bo skoro producent robi produkt to nie może go olać. Jest jakieś rozwiązanie?

Po pierwsze Windows 8 jest jeszcze w fazie produkcji więc nie każdy sprzęt jest póki co kompatybilny.

Po drugie seria HD 4xxx jest już dość leciwa więc sterowniki pewnie wyjdą, ale nie będą tak intensywnie rozwijanie jak dla nowych serii 5/6/7xxx.

System jest betą, więc nie rozumiem w czym problem?

Producent zapewnia sterowniki do Windows 7, który jest najnowszym wspieranym wydaniem systemu.

Czekaj na oficjalną premierę, dopiero potem narzekaj.

Nie,nie narzekaj,wszystkie inne karty ATI od 5000 w górę i nVidii wszystkie,nawet stare,mają sterowniki do W8 - więc dlaczego seria 4000 i w dół nie ma?

Żenada i tyle.

Odinstaluj sterownik ATI, zrestartuj komputer a następnie pobierz sterownik ATI Radeon HD 4xxx Series dla odpowiedniej wersji systemu Windows 7 (x86 lub x64).

Uruchom program instalacyjny sterownika w trybie zgodności z Windows 7.

Taka jest polityka ATI seria HD4xxx dołącza do kart Legacy i będzie coraz słabiej wspierana w nowych systemach tak było jest i tak pewnie będzie.

Jakby nie patrzeć seria 4xxx miała premierę w 2008 roku to kawał czasu.

Kawał czasu? ?

Producenci, to by chcieli aby komputery wymieniać na nowe co roku, a może jeszcze częściej.

Ja jeszcze nie zwariowałem i wymieniam komputer na nowy mniej więcej co 6 lat. :slight_smile:

@gargamel.pce

Niestety nie działa,muszę się znowu przerzucić na W7…

Spróbuj tego http://forums.guru3d.com/showthread.php?p=4257026 (to jest dla x86).

To tak ci nie pasi, to wywal tego radka, włóż Geforce’a, albo jakiś nowszy model radka i po problemie.

Miałem Geforce’a który padł i zmieniłem na “Radka” którego odkupiłem,bo jest lepszy…nie stać mnie na kartę za 2 tysiące jak większość i nie mam takiego kompa który by to uciągnął a takie porady jak daje Piotr92 są za dużym przeproszeniem “g*wna warte”

Niestety,te sterowniki które podał @gargamel.pce też nie działają…:frowning:

EDIT: Nawet możecie sobie komentarze czytać,widać co ludzie piszą nt. braku sterów pod 4xxx

http://blogs.amd.com/play/2012/03/02/am … r-preview/

Jakie dwa tysiące?! Dobrą kartę graficzną można już kupić za 600 z hakiem, np. Radka HD6850 kupisz za 638, czy coś koło tego.

Zacznijmy od tego że nowe drivery z dodaną obsługą starszych kart tzw zmodowane działają pod Win 8 musisz tylko wyłączyć sprawdzanie podpisów whql. A co do HD4800 to są to stare karty które nie dają rady w nowych grach ja sam zmieniłem rok temu HD4870 512MB na HD6950 2GB a ty wymieniasz co 6 lat ? trochę długo ja przyjąłem że grafikę zmieniać należy co 3 lata a procesor co 5 lat.

sterowniki do radeona HD 2000, 3000 i 4000 dla systemu windows 8 pobierzesz stąd http://support.amd.com/us/kbarticles/Pa … ywin8.aspx