Sterowniki ATI/AMD - już brak pomysłów

Witam, na początek specyfikacja:

Win 7 32

AMD Vision Control Center wersja 12.4 lub 12.6

karta ATI Radeon 2600 HD na płycie głównej Gigabyte GA- M56S-S3

dodatkowe oprogramowanie

  • nvidia physix i nvidia graphics (chyba przy jakiejś grze się zainstalowało), open Al, Rapture 3D, były jeszcze ati managery itp. ale wyparowały

Od jakiegoś czasu sterowniki nie aktualizowały się mimo że były ściągane i instalowane przez AMD Vision Control Center. W internecie znalazłem podobny problem i używano wtedy różnych programów które miały wyczyścić system po deinstalacji wszystkich sterowników. mimo że używałem ich zgodnie z instrukcją, to nie do końca wszystko usuwały i zawsze coś znalazłem. Nawet usuwanie poprzez instalatora ati nic nie dawało. po jednej takiej operacji tak wyczyściłem kompa że odinstalowałem (nie specjalnie) kartę graficzną i musiałem przywracać system bo nic nie pomagało. Teraz jest kaszana bo nie mogę nawet wejśc do control vision - nie włącza się spod ppm ale nie zawiesza windowsa więc tragedii nie ma.

Czy znajdzie się odważny co pokieruje mnie krok po kroku jak to naprawić? Od razu uprzedzam że nie ma możliwości zrobienia formata a gry i obraz zachowują się normalnie.

W pierwszej kolejności odinstaluj: nVidia PhysiX, nVidia Graphics - możesz to zrobić z Panelu Sterowania - Dodaj / Usuń Programy;

Następnie przeczyść komputer (np. CCleaner) i uruchom go ponownie;

Pobierz najnowsze sterowniki do Radeona;

Odinstaluj wszystkie dotychczasowe sterowniki ATI, przeczyść komputer CCleanerem i uruchom go ponownie.

Zainstaluj pobrane wcześniej sterowniki ATI;

Sterownik ruszył i działa bez problemów ale nadal w starszej wersji 12.4. Co jeszcze można zrobić?

zaktualizować sterownik?

Jakby Ci to powiedzieć - chcę ale nie mogę. Może dokładnie przeczytaj opis problemu zanim znowu objawisz się z taką prawdą =D>

Dodane 24.08.2012 (Pt) 14:31

Jakby Ci to powiedzieć - chcę ale nie mogę. Ściągnąłem najnowsze a po instalacji dalej 12.4. Wszystkie kroki wcześniej zrobiłem.

Może następna wersja sterów będzie OK . Zostaw tak jak jest jęsli jest dobrze.

Kiedyś miałem podobne problemy z ATI / AMD stąd zmiana na nVidia / Intel i po problemie.

Dzięki ***

Korzystam z karty graficznej Asus EAH2600 Pro/AGP 512 właśnie na czipsecie Radeon HD2600. Sterowniki zawsze instalowałem ze strony AMD. Do wersji 12.4 . Wersja 12.6 wogóle nie widzi mojej karty. Instaluje wszystko poza sterownikiem ekranu. Kompletnie nie wiem o co chodzi. Na szczęście te ze strony Asus instalują się prawidłowo. Niczego nie sugeruję ale to może być problem z tą wersją albo jakaś zmiana ze strony AMD. nVidia PhysiX przy okazji jakiejś gry też mi się zainstalowało ale absolutnie żadnych problemów z tym nie miałem. nVidia graphics nie znam i nie wiem co to jest.