Sterowniki ATI - artefakty

Mam taki pewien problem ze sterownikami do karty graficznej. Może ktoś z forumowiczów będzie wiedział jak temu zaradzić.

No więc tak. W rFactorze, głównie w menu już po podłączeniu do servera (czyli np. ustawienia setupu) strasznie wywala mi artefakty, da się grać i robić wszystko ale jest to piekielnie denerwujące.

Po drugie kiedy zminimalizuję rFactora to nie zawsze da się on odminimalizować. Trzeba wtedy wyłączyć go z menadżera zadań usuwając proces rfactor.exe. Ta sytuacja najczęściej zdarza się kiedy włączam/wyłączam inne programy kiedy rF jest zminimalizowany.

Czy ktoś wie co na to poradzić? Obydwa problemy są na Catalystach 8.6 i 8.5. Omega u mnie nie działa, jakiś błąd jest.

Sprzęt:

Abit KN9

Athlon X2 3600+

1GB RAM Goodram 677Mhz

Palit Radeon HD 2600 XT Sonic

WD 320GB

żadna część nie jest podkręcona, w szczególności karta graficzna, która została wczoraj kupiona jako nowa w sklepie. Uciekłem od blue screenów z nVidii do artefaktów z ATI :confused: No nie…

Aha, RAM nie jest uszkodzony, testowałem Memtestem kilka godzin.

Jestem po formacie Windowsa więc to nie to.

Sterowniki do karty graficznej instalowałem oczywiście po usunięciu śmieci programem Driver Cleaner 3.

Pomocy!

spróbuj starszy sterów 8.4 lub 8.3

możesz spróbować jeszcze obniżyć taktowanie pamięci na karcie graficznej

Podaj temperatury z everesta, i zobacz jeszcze czy w 3d marku artefkaty też występują

Był już kiedyś podobny temat.

Zmniejsz taktowanie (Core i Memory) odpowiednim programem do podkręcania.Powinno pomóc.

Podaj jeszcze temparatury z Everesta Ultimate i przy okazji napięcia z BIOSu(na wszelki wypadek).

To zasiłka z podpisu…

Delta = szajs

Kamil2993 zobacz co ty masz za zasiłkę i mówisz że delta = szajs. Ja czegoś na tym forum nie rozumiem, jednego dnia wszyscy polecają jedną cześć a na drugi dzień mówią że to jest szajs.

A tak po za tym ta zasiłka to nie szajs

I mówi to ktoś kto ma FEELa =D>

Delta ma całkiem dobre zasilacze a przynajmniej miała swego czasu. Porównywano je dość często z Fortronami.

Problem dzieje się też w innych tytułach czy tylko z rFactorem ? Jaką masz wersję, ostatni update to v1255 jeśli masz starszy to sprubój zaktualizować. A jak 3dMarki ?

Zgadza się Delta tak samo jak Fortron nie jest zła, ale to nie zasilacz najwyższych lotów! Sam miałem Fortrona! Lepsze to niż Tracer, Logic, Mustang czy Feel. Ale są lepsze!

Oczywiście że tak, zgadzam się w 100%. Ale jak ktoś szuka sprawdzonego, taniego zasilacza do sprzętu mało wymagającego (budżetowego)to te zasilacze są w sam raz.

Mówisz mam rozumieć o Fortronie i o Delcie ?

:-D, ja wiem że mam szajs. Tylko to nie ja sobie zasiłke wybierałem.

Jak najbardziej.

Uff bo już się zamartwiłem, że o tych innych, które wymieniłem.

Cóż taki stan rzeczy mogą powodować 2 sprawy. 1 Bios lub zamiana Nvidi na ATi dużo użytkownikach miała taki problem właśnie i pomóc może format

czym mogę zmniejszyc oryginalne takty (sonic - więc 100Mhz więcej na pamięci od oryginalnego Radeona)?

w STALKERZE all ok tylko wydajnośc beznadziejna :confused:

format po wymianie karty był

rfactor jest w wersji 1.255