Sterowniki ATI i problem z fps

Witam, mam pewien problem, a w zasadzie może nie tyle problem, co rzecz dziwną. Posiadam Radeona 4850 512MB. Ostatnio zaktualizowałem sterowniki do wersji 10.12 i pojawiły się bardzo duże problemy z płynnością w grach, m.in. GTA 4, Mafia 2, Crysis, Stalker: Cień Czarnobyla (na razie zauważyłem to w tych produkcjach, możliwe że jest ich więcej). Po zainstalowaniu tych sterowników, w podanych grach bez względu na ustawienia grafiki mam jakieś 10fps. Strasznie mnie zdziwiło, gdyż wcześniej wszystkie chodziły bezproblemowo, a teraz taki zonk. Postanowiłem przywrócić sterowniki do wersji wcześniejszej (u mnie 10.9) i wszystko wróciło do normy - gry chodzą jak należy. I teraz moje pytanie - czy któryś posiadacz tej karty albo chociaż tej wersji sterowników ma takie problemy, w jakichkolwiek grach? I czy to możliwe, że ATI wydaje tak niesprawdzone i bądź co bądź niekompatybilne sterowniki, w których są problemy z kilkoma grami, a może jest ich więcej? Sprawdzałem temperatury karty na obu sterownikach i wszystko jest OK. Mój system Windows 7.

Win 7 32 czy 64 bitowy? Ati wydaje najnowsze sterowniki do najnowszych kart. Twoja karta jest starszej generacji więc wszystko jest ok, że ta wersja sterowników źle działa na twojej karcie. A w ogóle to po co aktualizujesz sterowniki, jak komputer dobrze ci chodził?

Windows 32 bitowy w tej chwili, nie mam możliwości sprawdzenia w tej chwili, jak to wygląda na 64 bitowej wersji.

No ale przecież starsze też wspiera. Ja wiem, że radek4850 to nowość nie jest, ale jeśli chodzą na nim wszystkie do tej pory wydane gry, to nie może i nie powinno tak być, że po zainstalowaniu najnowszych sterowników gry zwalniają o 90%. Jak dla mnie to niekompetencja tej firmy.

A po co aktualizuje się soft? Po co aktualizujesz bazę wirusów w swoim antywirze, po co aktualizujesz przeglądarkę i programy, których używasz? Dziwne pytanie. Ja wiem, że to nie to samo, no ale od czasu do czasu aktualizację softu powinno się robić…

Zgadza się, że starsze też wspiera, ale zdarzają się problemy w odniesieniu do niektórych modeli. W komputerach nie będzie ci wszystko i zawsze pięknie działało, po to masz możliwość przywracania systemu. A jeśli chodzi o aktualizacje, to owszem, antywirusy należy aktualizować bezwzględnie. Ale co powiesz w stosunku do np GG10? Obrzydliwa wersja, przeładowana zbędnymi dodatkami i reklamami, więc nie warto aktualizować do niej wersji 8. W ogóle aktualizacje wszelkich programów to w głównej mierze zmiany nie wpływające na poprawę funkcjonalności, głównie wygląd, dodatki, ale są też zmiany korzystne, ale znacznie rzadziej. Podsumowując, z aktualizacjami należy ostrożnie i nie warto się spieszyć /nie dotyczy antywirusów/:slight_smile: pytanie więc, nie jest wcale dziwne

zobacz link, następny podobny problem

dziwne-przyciecia-instalacji-sterownikow-grafiki-t429157.html

No właśnie ja mam problem - nawet założyłem wątek co do jednej z gier, ponieważ na 10.12 gra ledwo co chodzi.

Przywróć poprzedni sterownik i jak już chcesz koniecznie aktualizować, to zaczekaj na następne wydanie sterowników, następne pewnie będzie działało dobrze :slight_smile: