Sterowniki audio dla płyty głównej ASRock M266A

Witam uprzejmie!

Czy ktoś mógłby mi pomóc znaleźć sterowniki do karty dźwiękowej zintegrowanej na płycie głównej ASRock M266A?

Ściągnąłem m. in. taki sterownik: 6305_Vista_PG537 - on się niby instaluje, ale karta nadal nie jest wykrywana przez system (zresztą już sama nazwa pliku sugeruje, że jest to sterownik dla Visty).

Jakieś pół roku temu instalowałem na tym komputerze Windows 7 i wówczas system sam poszukał i ściągnął odpowiedni sterownik.

Później ten komputer pracował pod XP a obecnie znowu zainstalowałem na nim Windows 7 ale w miejscu, gdzie nie ma dostępu do Internetu.

Pozdrawiam

  • Jacek

http://www.asrock.com/mb/download.pl.as … R3.0&o=All

Dziękuję za zainteresowanie, ale pod podanym adresem nie ma sterowników dla Windows 7 :frowning:

W menadżerze urządzeń kliknij prawym na urządzenie audio lub ten przy którym jest wykrzyknik, wybierz Właściwości, następnie Szczegóły i podaj Identyfikator sprzętu (skopiuj i umieść w poście).

http://windows.microsoft.com/is-IS/wind … de-advisor

przeskanuj tym kompa, ale do tej płyty sterowników do 7 pewnie nie znajdziesz tam jest kodek vt1211a jego wsparcie kończy się na xp

Dziękuje za próbę pomocy.

Do komputera o którym mowa będę miał dostęp dopiero jutro - zrobię to co proponują obaj Koledzy i jutro napiszę co z tego wynikło.

Do Kolegi Tobi : jak pisałem poprzednio, na tym komputerze kiedyś już był Windows 7 i wówczas system sam znalazł w Necie i zainstalował odpowiedni sterownik - dźwięk wówczas był. Wynikałoby z tego, że jednak taki sterownik istnieje, tylko ja nie umiem go znaleźć i ściągnąć (czy z witryny Windows Update - bo chyba stamtąd system pobiera brakujące programy? - można ściągnąć sterowniki “ręcznie”, nie poprzez system?).

Obecnie problem polega na tym, że komputer stoi w miejscu, w którym nie ma dostępu do Internetu.

Naturalnie, mogę go przywieźć do domu i podłączyć do Netu - zrobię tak w ostateczności. Prościej byłoby, gdyby taki sterownik można ściągnąć za pośrednictwem innego komputera (na którym właśnie piszę) i mieć go po prostu na dysku twardym - również na przyszłość.