Sterowniki Bluetooth do Intel Dual Band Wireless-N 7260

Walczę dalej ze sterownikami, problem jaki napotkałem to to iż nie mogę zainstalować sterowników od BT (firmowych)

Którego instalatora używasz? “setup” czy “intel bluetooth”? U mnie ooba przechodzą weryfikacje zgodności pakietu.

No między innymi te instalowałem do WiFi i też był BSOD, i dokładnie te same pobiera mi Intel Update

Wireless_18.12.1_ Win64

 

Generalnie znam zasadę jak pobierać sterowniki ale że Asus nie sprzedawał tego laptopa z systemem poniżej windows 8 to nie mogę pobrać od nich ze strony.

I tak kombinuje z dopasowaniem czego kolwiek, i niestety musiałem sięgnąć po narzędzie typu Driver Booster aby on sam coś dopasował.

Tylko że instalacja sterowników nie powinna powodować BSDO a co najwyżej błąd instalatora (wszystkie teraz mają zabezpieczenie weryfikujące zgodność z hardware) więc moim zdaniem problem leży po stronie samej karty. Masz możliwość zrobienia testu na innej maszynie?

Pobieram jeszcze wersje DS sam driver i zobacze, generalnie na Windows 8.1 problemu żadnego nie było, dopiero po downgrade systemu jest zgrzyt z driverami.

Spróbuj tej metody do identyfikacji sprzętu:

http://www.dobreprogramy.pl/IT-Fun/Instalacja-sterownikow-wcale-nie-musi-byc-utrapieniem,65968.html

99% znalazło i to są wpisy z trzeciego od góry czyli tego z magistrali PCI, trzecia pozycja nieznanego.

Co ciekawe USB3.0 mam już działające, Thermale też mam i parę innych urządzeń też

 

0x0A04 PCI standard host CPU bridge

0x0A03 Intel® Dynamic Platform and Thermal Framework Processor Participant

0x0A16 Intel HD Graphics Controller

0x9C31 Intel USB 3.0 eXtensible Host Controller

0x9C3A Intel Management Engine Interface driver 0x8086 Intel Corporation

0x9c3a Subsys_05eb1 PCI Simple Communication Controller 0x8086 Intel Corporation

0x9c3a Subsys_05eb1 PCI Simple Communication Controller 0x8086

0x9C20 High Definition Audio Controller

0x9C14 Intel® 9 Series PCI Express Root Port

0x9C26 Intel® 8 Series USB Enhanced Host Controller

0x9C43 Intel® 8 Series LPC Controller

0x9C22 Intel® 8 Series SMBus Controller

0x9C24 Intel® 8 Series Thermal

 

image.jpg
image.jpg
 

Ja rozumiem że czasem są problemy przy downgrade itp. ale to jakaś dziwna sytuacja. :confused:

Ewidentnie brakuje sterowników do chipsetu i to powoduje wszystkie problemy. Sprawdź może intel coś udostępnia tylko wcześniej musisz zidentyfikować płytę/chipset.

ok, czekam aż się windows update ogarnie (na wszelki wypadek BSODa) i zainstaluje to

Chipset_Intel_Win81_64_VER9401027.zip

 

ciekawe czy przejdzie pod ósemke. (oczywiście ze strony producenta) chyba że masz jakiś inny koncept?

 

image.jpg

image.jpg

Nic innego raczej nie znajdziesz a jeśli już to w jakiś czeluściach internetu gdzie większość to wirusy. Jeśli będzie problem z wersją systemu spróbuj użyć trybu zgodności.

jasne jasne, sory że tak truje ale to mnie przerosło.

laikiem nie jestem ale to to już dziwna sprawa i musiałem się poradzić :wink:

(jak XP wyszedł to stery właśnie z trybem zgodności na Windows ME instalowałem i śmigało)

 

No nic dam znać pewnie jutro rano co mi z tego wyszło, bo jeszcze muszę w między czasie pomóc “koledze” z forum odnośnie steam’a, tymczasem pozdrawiam, dziękuje za wskazówki i cierpliwość.

 

EDIT: 

 

Jeśli chodzi o sterownik chipsetu to raczej się nie instaluje bo za szybko to trwa, tak czy inaczej widzę że będzie kolejny reinstall i od nowa wszystko, metoda prób i błędów.

 

Chyba będzie szybciej niż odinstalowywać sterowniki.

 

 

---- EDIT ----

---- Problem rozwiazany ----

Ok wszystkie sterowniki zainstalowane poprawnie łącznie z BT i obsługa Audio.

W sumie 5 czy 6 razy reinstalowałem windowsa gdyż jeden błąd w kolejności czy odpowiednim sterowniku i sie sypało, Instalacja windowsa, potem z windows update należało pobrać service pack aby sterowniki nie wywalały błędu.

Reszta to już był mix ze strony Asusa i z płyty.

Nie mniej jednak ważna była kolejność instalacji ale się udało.

Teraz poinstalować minimum z programów i zrobić backup dysku aby się kiedyś tam nie męczyć.

 

Bardzo dziękuje jeszcze raz za pomoc i wsparcie.