Sterowniki creative sound blaster x-fi surround 5.1


(izok1980) #1

Witam chciałbym dokonać czystej instalacji systemu windows 10.System miałem aktualizowany z windows 7 do windows 10 udało się nawet aktywować teraz nie wiem jak to będzie. Głownie mi chodzi o sterowniki pod kartę jak w tytule czy jak ściągnę sterowniki pod windows 7 64 bit mając zainstalowany windows 10 będą jakieś komplikacje? obecnie mi wszystko działa.

 

Pozdrawiam.


(JeyJey) #2

http://forums.creative.com/showthread.php?t=721326


(Dexter86) #3

Według http://support.creative.com/kb/ShowArticle.aspx?sid=126331 sterowniki do twojego modelu zostaną wypuszczone we wrześniu. Ja mam X-Fi Xtreme Gamer, powiem ci że są różne problemy. Po odpaleniu systemu czasami gubią się ustawienia, albo niby jest 5.1 a gra 2.1 bo dezaktywują się tylne i centralny i trzeba ręcznie je włączać, a niekiedy kompletnie nie ma dźwięku na starcie i trzeba albo zmienić tryb pracy karty (np z Game Mode na Entertainment i z powrotem) albo wyłączyć i włączyć ją w menedżerze urządzeń. Nie wiem czy też byś miał takie kwestie na swoim modelu.


(izok1980) #4

Ja pisałem maila do creative zanim wyszedł finalny windows 10 dostałem odpowiedź że na początku sierpnia ale nadal nie ma.


(JeyJey) #5

Nie czekaj na Creativa i instaluj stery daniela_k.

 

PS. Nie trzymanie ustawień (XFI PCI/PCIe) to problem, z którym Creative sobie nie radzi już od 6 lat.

Ominięcie problemu też jest już znane przez lata… ustawiasz co tam potrzebujesz i wprowadzasz kompa w stan uśpienia na kilkanaście sek. Działa też na 10 (używam SP 3.5 od daniela).


(Dexter86) #6

Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro - August 2015

Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 - September 2015

JeyJey akurat ma rację, możesz ostatecznie użyć tych sterowników nieoficjalnych, sam mam wersję 3.4 i zaktualizuję do 3.5

Z tym nietrzymaniem ustawień to akurat nie miałem wcześniej chyba problemów, może dlatego że 3.0a używałem na Win8.1 dotychczas.

http://forums.creative.com/showthread.php?t=720562


(izok1980) #7

 

Przepraszam za wprowadzenie w błąd w tytule moja karta ma końcówkę PRO sterowniki zainstalowałem takie same jak miałem w windows 7 bo od windows 8.1 nie chciały działać te co podajecie nigdy nie widziałem na oczy ani nie stosowałem poza tym moja karta jest pod usb a z tego co widzę tam są sterowniki pod PCI.Temat do zamknięcia obecnie dźwięk działa.


(Dexter86) #8

No ja tez namieszałem :stuck_out_tongue: JeyJey podlinkował dobre tzn do edycji USB. Potem wspomniał o wydaniu w wersji 3.5 i mi się skojarzyło z tym co ja używam i podlinkowałem to nie myśląc zbytnio nad tym że to nie jest do twojego modelu.