Sterowniki dell optiplex 620 win xp pro

Dzień dobry mam problem z trzema sterownikami ze znakiem zapytania a głownie z kontrolerem ethernet. Ilekroć do niego instaluje staluje do niego sterowniki on nie chce zadziałać nie wiem co się z nim dzieje. Sterowniki instalowane ze strony producenta. Proszę o pomoc. Z góry dziękuje.bez%C2%A0tytu%C5%82u

uzyj driver booster

Odradzam go, bardzo źle odczytuje sterowniki.

Sterowniki z kategori Modem/Komunikacja nie działają?
http://www.dell.com/support/home/pl/pl/pldhs1/product-support/product/optiplex-gx620/drivers

Żaden nie działa na dodatek dodam że internet “po kablu” na w7pro normalnie działa :slight_smile: .

Spróbuj kliknąć prawym na te sterowniki i odinstalować (jeśli jest taka opcja to usunąć też pliki) a potem uruchom ponownie komputer, może sterowniki systemowe będą działać dobrze

Zainstaluj sterownik chipset ze strony podanej przez synaptyk

Sam nie weim w czym problem zrobiłem tak jak mówiłęś :confused:

Widzę, że system nieźle pomodowany. Nie dziwię się, że sprawia takie problemy. Podmienianie plików systemowych tylko po to, by mieć wygląd Visty na XP albo np. macOS na Windows 10, to głupota. Potem są takie kwiatki. Możliwe, że system do reinstalacji.

1 polubienie

System nie jest pomodowany :smiley: tylko ściągnięty styl “zune” ze strony MS.

1 polubienie

To zmienia kolej rzeczy. Przepraszam za to. :wink: Nie wiedziałem, że były jakiekolwiek oficjalne motywy do XP poza systemowymi. To nie zmienia faktu, że system może być uszkodzony przez jakiegoś wirusa np. Jeśli sterowniki są na pewno dobre, to chyba pozostaje reinstalacja. Jeśli nie chcesz jej robić, można spróbować przeskanować system jakimś antywirusem + zrobić “sfc.exe /scannow” z uprawnieniami admina. To taki mały tool od MS, który przywraca fabryczne wersje plików systemowych, jeśli jakiś program je podmienił.

Edit:
Jeśli mogę spytać: co powstrzymuje Cię od użycia jakiegoś wspieranego systemu np. Windows 7 (bo 10-ka to pewnie nie pójdzie na takim staruszku :wink: ). Jest to pewnie lepsze rozwiązanie niż XP, na którym o infekcję bardzo łatwo. :frowning:

Nie ma za co przepraszać :wink: . Reinstalacja była i du/pa :confused: .
Co mnie wstrzymuje na zmiane na system wspierany ?
Praktycznie nic może przyzwyczajenie, wygoda i uraz jaki miałem do visty :joy: . 7 mam obok zainstalowaną ponieważ też mi się na niej wygodnie pracuje. A tu Cię zdziwię 10 całkiem dobrze na nim chodzi lecz nie przypada mi jakoś do gustu :wink:.

A ten XP ma wgrane wszystkie możliwe updejty? Bo od tego może dużo zależeć.

Edit: Co do Windows 10 to choć może ósmy cud świata to nie jest, to przyjdzie taka pora, że wszyscy będą musieli na niego zmigrować, bo kompatybilność programów (choćby przeglądarek). Np. na Windows 2000 już teraz jest tak, że te przeglądarki co są, to nie działają z dzisiejszymi stronami.

SP3 jest i jest jeszcze jakaś aktualizacja ale do programu Microsoft Silverlight 5

ale pokazuje się w windows update

Ale ten SP3 wgrany czy się pokazuje, bo jak nie wgrany to raczej trzeba go wgrać. I pewnie po nim będzie cała masa małych updejtów ( :confused: ), ale czy je wgrasz to już od Ciebie zależy, bo tu chodzi w sumie tylko o bezpieczeństwo, które i tak na XP jest nikłe. :frowning: A SP3 jak najbardziej może wpływać na sterowniki.

SP3 jest. Trudno na XP obędzie się bez kabla :confused: ale dzięki za pomoc :smiley: