Sterowniki dla nvidia 7300GS

Witam. Zaisntalowałem sterownik z tej strony http://www.nvidia.com/object/win8-32bit … river.html i niestetypodczas instalacji ekran zgasł i już nie wstał. Po resecie to samo, musiałem reinstalować system. Jaki sterownik powinenem zainstalować?

http://www.nvidia.pl/object/win8-win7-w … er-pl.html

Jeżeli masz win 7/8 32-bitowy

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl Uruchom przycisk: Automatyczne wykrywanie sterowników NVIDIA dla sterowników graficznych.

Jaki masz system operacyjny?

Windows 8 Pro 32

Zainstalowałem sterownik, ale o co chodzi… Mam odświeżanie 75Hz przy rozdzielczości 1280x1024 bo tyle mi monitor wyciąga i na windows7 było ok a tu na 8 widzę jak mi obraz sieje w sensie to odświeżanie, szczególnie na białym tle

Dodane 23.06.2013 (N) 14:18

odświeżam

Nie znam Win8, więc w tym wypadku Ci nie pomogę. Może ktoś, kto ma Win8 łaskawie coś napisze. Tak od siebie. Karty graficzne z serii 7xxx są dość starymi kartami graficznymi i może kompatybilność z najnowszym systemem operacyjnym Microsoft’u gdzieś szwankuje?

Jeżeli pobrałeś prawidłowe sterowniki - czyli: GeForce R304 Driver Wersja: 307.74 WHQL

Data wydania: 2013.01.24 To powinno być dobrze, ale może zmniejsz częstotliwość odświeżania?

jedyne tryby jakie mam to 60 i 75Hz

A instalowałeś ten sterowmik który Ci podałem? http://www.nvidia.pl/object/win8-win7-w … er-pl.html

tak

Teoretycznie w samym wyświetlaniu obrazu pomiędzy Win 7 a Win 8 nie powinno być różnicy przy zachowaniu warunku posiadania kompatybilnych sterowników z kartą graficzną. Rozumiem, że jest to komputer stacjonarny a sterowniki (jak już wspomniałeś) pobrałeś ze strony producenta zgodne ze specyfikacją karty graficznej. W moim odczuciu jest to dość dziwny przypadek, ale…? Może spróbuj podłączyć inny monitor i zobacz czy ten efekt nadal występuje. Jak pisałem wcześniej nie znam Win 8 i strzelam tu w ciemno.

nie mam możliwości podłączenia innego, no nic jakoś mi się oczy “przyzwyczaiły” ale faktycznie dziwny przypadek

Ten sam problem występuje w Server 2012. Karta podobna - 7300GT. Zanim jednak zainstalowałem sterowniki do tej karty, to na ekranie pokazywały się dziwne przekłamania obrazu, szczególnie wokół kursora. Ostatecznie kartę wypiąłem i korzystam teraz z tej wbudowanej w płytę główną.