Sterowniki do Acer Aspire

Poszukuje sterowników do napędu CD/DVD w Laptopie Acer Aspire 3000 (3004WLMi) PIONEER DVD-RW DVR-K16RS, Dzięki.

A po co Ci do tego sterowniki, z tego co wiem w lapkach nie są potrzebne do cd/dvd drivery…

Na FTP producenta patrzałeś?

Na stronie Pioneer’a nie ma sterowników do tego modelu. Zresztą wszystkie sterowniki jakie widziałem na stronie głównej Pioneer’a są pod DOS’a. W obecnych czasach system wszystko wykrywa sam i nie ma konieczności instalacji zewnętrznego sterownika. Na innym forum znalazłem informację o sterowniku do tej nagrywarki, w podpisie dostawcą był Microsoft - co tylko potwierdza, że system powinien sam wykryć urządzenie i zainstalować do niego własny sterownik. Nie wykrywa u Ciebie?

wykrywa, tylko że jak oglądam filmy DVD z płyty to przerywa.

Może być wiele przyczyn:

  1. Sprawdź w menadżerze urządzeń -> we właściwościach nagrywarki DVD (chyba w zaawansowanych) czy masz ustawione UDMA (najczęściej w przypadku napędów optycznych pod PATA jest to UDMA2). Jeżeli masz ustawione tylko PIO to zmień na możliwie największe dostępne UDMA, jeśli po restarcie komputera wróci “Tylko PIO” to musisz usunąć z menadżera zadań kanał na którym znajduje się napęd optyczny, po restarcie i ponownym wykryciu kanału ustaw możliwie najwyższe UDMA. przy okazji możesz sprawdzić w jakim trybie pracują dyski twarde, jeżeli będzie to tryb nicki też ustaw możliwie największe UDMA.

  2. Wyłącz indeksowanie plików, można tego dokonać na kilka sposobów. Najprościej wejść we właściwości każdej z partycji NTFS i odznaczyć opcję “zezwól na indeksowanie plików w celu szybszego wyszukiwania”.

  3. Jeśli zainstalowałeś kilka paczek kodeków, to mogą się one ze sobą kłócić. Wiele takich paczek posiada osobne kodeki do filmów DVD, podczas instalacji odznacz je jeśli używasz jakiegoś okodekowanego programu do odtwarzania plików DVD, np. WinDVD czy PowerDVD.

Jaki pakiet zabezpieczający posiadasz, podaj też konfigurację komputera. Takie przerywanie filmów ma miejsce tylko w przypadku filmów w formacie DVD? Dzieje się tak na całej długości filmu?

Pakiet to mam G data i nic do niego nie mam bo jak mam jakieś filmy na komputerze to mi się płynnie odtwarza, a do mojej konfiguracji to taka

Laptop Acer Aspire Seria 3000 model 3004WLMi

Procesor AMD Mobile Sempron 3100+

Ekran 15,4 cala

60 GB dysk twardy

DVD-Dual (Support DVD+R Double layer/DVD+RW

512 DRR

802.11b/g wirless LAN

Grafika zintegrowana z płytą główną SiS M760GX 64 MB

A jakim programem oglądasz filmy z DVD?

Windows Media Player, Nero Media Player, Nero Home, i przy wszyskich się zacina

A próbowałeś w Arcade? No oczywiście jeśli do Twojego modelu Acer dodawał ten program. Do DVD używam tylko jego.

oczywiście że dostałem jeszcze dostałem NTI CD DVD Maker i inne np. Norton AntiVirus 2006 tylko wywaliłem bo muliło kompa