Sterowniki do ACER Extensa 5620Z

Witam

kupiłem notebooka ACER Extensa 5620Z i chciałem zainstalować win Xp i tu jest problem bo dostałem płytę ze sterownikami ale one sa tylko do Visty

posiada ktoś komplet sterowników do XP

z gory

dzieki

Intel CoreDuo T2310 2*1,46 GHz

120 GB SATA

2048 MB DDR2

15,4 cali PANORAMA BriteView (SZKLANA)

TFT WXGA, 1280*800

Intel GMA X3100 do 384 MB

zintegrowana

Zintegrowana, HighDefinitionAudio

Nagrywarka DVD-RW DL SuperMulti

1 x ExpressCard 54/32

1 x PCMCIA Typ II

Touchpad

Li-Ion

bateria 6 komorowa ok. 3 godz.

• 4 x USB 2.0

• VGA (D-SUB)

• RJ-11 (modem telefoniczny)

• RJ-45 (karta sieciowa)

• FireWire, IEEE 1394

• S-VIDEO (tv-out)

• Czytnik kart SD,MMC, MS, XD

• WIFI (bezprzewodowa karta sieciowa)

• 10/100 MB/s karta sieciowa

• 56K modem

Witaj !!

Wszystkie niezbędne sterowniki pobierzesz na stronie Acer’a - TUTAJ

Z pozdrowieniami

Dimatheus

dzięki

mam juz prawie wszystko

w menadżerze urządzeń został mi jeszcze do zainstalowania

  • kontroler magistrali zarządzania systemem

Hej, hej !!

W takim układzie spróbuj spod menadżera urządzeń zaktualizować sterownik do urządzenie i pozwolić Windowsowi wybrać odpowiedni. Jeśli nie poskutkuje odinstaluj błędne urządzenie i zrestartuj kompa - być może dopiero wtedy Windows znajdzie urządzenia…

Rozumiem, że zainstalowałeś wszystkie sterowniki, łącznie z chipset’em ??

Z pozdrowieniami

Dimatheus

to może być czytnik kart, przeinstaluj sterowniki do tego urządzenia.

zainstalowałem wszystkie włącznie z chipsetem

przynajmniej tak mi sie wydaje :smiley:

a sterowniki od czytnika które to są ??

lib3k!!

Czyli napisz, które ze sterowników ze strony zainstalowałeś??

Jeśli chodzi o sterowniki do czytnika, to są to następujące - CardR_TI_v2.0.0.7_XP. Natomiast po zainstalowaniu sterowników kontroler magistrali zarządzania systemem powinien być widoczny w systemie jako SMBus Controller… :wink:

Z pozdrowieniami

Dimatheus

ściągnąłem wszystkie sterowniki z tej strony

usunąłem w menedżerze urządzeń ten kontroler magistrali zarządzania systemem i nacisnąłem skanuj

wykryło to na nowo i podawałem ścieżkę do każdego z tym sterowników po kolei

i niestety nic to nie dało

SMBus Controller - nic takiego nie mam w menedzerze

Witaj !!

Dziwna sytuacja z tą magistralą…

Nie masz takiego urządzenia w menadżerze - a powinno być w gałęzi Urządzenia systemowe - ale wśród nieznanych jest magistrala zarządzania systemem - z chwilą poprawnego uruchomienia nazwa zmieni się właśnie na SMBus Controller.

Najpierw seria pytań:

:arrow: Czy instalujesz XP z SP2 ??

:arrow: Czy instalowałeś ze stronki Acera sterownik o nazwie AHCI_Intel_v7.5.01017_Vista_XP ??

Jeśli odpowiedzi są negatywne, to doinstalowujemy brakujące elementy…

Następnie zrobimy tak… Jeszcze raz wejdź do menadżera urządzeń, kliknij na magistralę i wybierz aktualizuj sterownik oraz pozwól systemowi samemu znaleźć sterownik. Jeśli to nic nie da, to zainstaluj sterowniki do chipsetu raz jeszcze, później restart i powtarzamy procedurę z aktualizacją sterownika.

Nie udało mi się dotrzeć do pełnej specyfikacji technicznej laptopa - dokładnie chodzi o chipset - ale skoro komputer posiada zintegrowaną grafikę Intela, to musi być oparty na chipsecie tegoż producenta. Znalazłem informację o problemach z rozpoznawaniem wspomnianej magistrali przez wszystkie systemy aż do systemu Windows Xp włącznie. TUTAJ możesz znaleźć informację o tym problemie - niestety tylko w języku angielskim.

Jeśli poprzednie sposoby nie dadzą pozytywnych rezultatów spróbujemy ostatniego. Pobierzesz ze stronki Intela paczkę sterowników do chipsetów - nie są w postaci instalatora, lecz w postaci pojedynczych, z’zip’owanych sterowników.Znajdziesz je TUTAJ. Po ich rozpakowaniu powtórzymy procedurę - czyli menadżer urządzeń, aktualizuj sterownik i podajesz ścieżkę do folderu, w którym rozpakowałeś sterowniki.

Mam nadzieję, że tym razem będzie już działać !!

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Witam

dzięki bardzo Dimatheus za pomoc

to posuniecie rozwiązało problem od razu sterowniki zostały znalezione i zainstalowane

i teraz wreszcie mam już wszystkie sterowniki skompletowane

jestem ci winny duże

pozdrawiam

lib3k

lib3k !!

Nie ma problemu - od tego mamy forum, by pomagać sobie nawzajem… :slight_smile: A każdy pozytywnie rozwiązany problem, to naprawdę wielka satysfakcja !!

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Witam. Równiez kupiłem tego notebooka. Niestety nie mogę poradzić sobie z instalacją XP. Nie widzi dysku SATA. Mam ściagnete sterowniki ze strony producenta ale nie moge ich scalić za pomocą nLite z Xp. Może doradzicie

Witam Panowie.

Czy mógłbym prosić o pomoc? Mam lapka ACER EXTENSA 5620Z i wgranego WIN XP. Wszedłem na stronę producenta ażeby ściągnąć sterowniki i je zainstalować ale mam mały kłopot. Czy mogłby mi ktoś napisać jak mam zainstalować te sterowniki ponieważ próbowałem standartowo wchodzić w każdy folder i klikać na ikonkę SETUP niestety nie każda ikonka chce się odpalić dlatego właśnie potrzebuje pomocy. Czy musi być jakiś SERVICE PACK i jak mam zainstalować wszystkie sterowniki (oczywiście wszystkie jakie były ściągnąłem:)))Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

Witaj,

Piszesz, że masz wgranego Win’a XP - pozostaje więc pytanie, czy sam go instalowałeś, czy był on oryginalnie z laptopem - bo jeśli to drugie, to nie ma potrzeby instalować jakichkolwiek sterowników, bo zapewne te są już zainstalowane - zresztą: Czy w laptopie jest na przykład dźwięk? Bo jeśli tak, to potwierdza to poprzednie zdania… :slight_smile:

Bo to nie do końca tak… :slight_smile: Na stronce Acer’a w 95% sterowniki są spakowane w archiwach Zip, bo zajmują mniej miejsca… Gdy ściągnie się je na komputer z zainstalowanym Windows’em Xp to widoczne są jako foldery skompresowane (ikonka folderu z takim zamkiem błyskawicznym), z tym wyjątkiem, że bez problemu można do nich wejść jak w przypadku normalnego folderu - ale nie podczas instalacji… Najpierw musisz więc rozpakować zawartość plików - kliknij prawym przyciskiem myszy na danym archiwum i wybierz z menu “Wyodrębnij wszystkie” i postępuj zgodnie z instrukcjami - domyślnie wystarczy kliknąć 3 razy “Dalej” i po zakończeniu pokaże się zawartość wypakowanego folderu. Po tym zabiegu faktycznie wystarczy znaleźć plik setup (najczęściej będzie w od razu w pierwszym folderze), uruchomić i sterowniki powinny się instalować.

Nie, od tego to z tak bezpośredni sposób nie zależy, o czym pisałem wyżej… :slight_smile:

Ogólnie zasada jest prosta - najpierw instalujemy sterowniki do płyty głównej i kontrolerów na niej się znajdujących, później grafika, dźwięk i reszta dodatków… Na końcu najnowsza wersja DirectX, którą można pobrać z Vortalu TUTAJ. W Twoim wypadku - po spojrzeniu na stronkę Acer’a - wyglądałoby to tak:

:arrow: Chipset Intel… - sterowniki do chipset’u płyty główej,

:arrow: AHCI Intel… - sterowniki do kontrolera pamięci masowej - dysków twardych i napędów,

:arrow: Audio Realtec… - sterowniki do karty dźwiękowej zintegrowanej na płycie głównej,

:arrow: VGA nVidia / VGA ATI / VGA Intel - sterowniki karty graficznej. Należy zainstalować jeden z nich w zależności od tego, jaka karta jest w laptopie. Najłatwiej informacji tej poszukać sprawdzając spód laptopa w poszukiwaniu numeru modelu i sprawdzić w instrukcji dołączonej lub ewentualnie na stronie internetowej, pudełku laptopa lub poprzez naklejki na samym komputerze,

:arrow: Wireless Broadcom 4312 / Wireless Broadcom 4311 / Wireless Atheros / Wireless Intel - sterowniki + ewentualne oprogramowanie do bezprzewodowych kart sieciowych. Tutaj podobnie jak w przypadku grafik poszczególne modele mogą różnić się zastosowaną kartą, więc trzeba trafić odpowiednią - jeśli w procesie instalacji wyskoczy komunikat, że nie znaleziono urządzenia, to znaczy że wybraliśmy błędnie (pierwsze dwa sterowniki czyli Wireless Broadcom 4312 i 4311 różnią się tylko wersją, więc lepiej wybrać wyższą = nowszą),

:arrow: LAN Broadcom / LAN ASF Broadcom - sterowniki do sieciowej karty przewodowej,

:arrow: BlueTooth Broadcom - sterowniki do urządzenia Blootooth,

:arrow: CardR Ti - sterowniki do czytnika kart pamięci,

:arrow: Modem Foxconn - sterowniki do modemu,

:arrow: Webcam Bison AP + Webcam Bison Driver / Webcam Suyin AP + Webcam Suyin Driver - sterowniki oraz oprogramowanie do kamery internetowej - tutaj podobnie jak w kartach grafiki i kartach bezprzewodowych trzeba trafić, czy jest to kamera Bison czy Suyin,

:arrow: Touchpad - sterownik i oprogramowanie do Touchpada zastępującego w laptopach myszkę,

:arrow: Lunch Manager - aplikacja umożliwiająca korzystanie z dodatkowych klawiszy multimedialnych/funkcyjnych w laptopach Acer,

:arrow: FingerPrint + Acer BioProtection - sterownik do skanera linii papilarnych + oprogramowanie do zabezpieczenia komputera w oparciu o tenże skaner linii papilarnych.

Co ważne po każdym zainstalowanym sterowniku najlepiej zrestartować komputer i dopiero po nim brać się za instalację kolejnego… :slight_smile:

Powodzenia,

Dimatheus