Sterowniki do AMD HD 6850 na Linux Mint


(Virtus) #1

Na stronie AMD są sterowniki dla Ubuntu, i Linuxa. Które wybrać dla Minta z KDE?


(Farkas) #2

Wg mnie odpowiednie będą te dla Ubuntu. Powinny one pasować także do Kubuntu, co za tym idzie - Mint z KDE nie powinien się buntować.


(Virtus) #3

Dzięki. 

Czy zna ktoś poradnik w j. ojczystym, jak zainstalować te sterowniki? Zorientowałem się już, że nie jest to taka bułka z masłem, jak pod windowsem.  Dopiero co zainstalowałem Linuksa po raz pierwszy, więc trochę czuję się jak dziecko we mgle :+)


(GamerPL) #4

Odpalasz terminal i

sudo su

cd Pobrane

chmod +x nazwapliku

./nazwapliku


(ubuuser) #5

Początkującym zaleca się instalować sterowniki własnościowe dostępne w repozytorium. Pobieranie ich ze strony producenta sprzętu przysporzyć może problemów, choć z drugiej strony daje nowszą wersję sterownika.


(GamerPL) #6

Od tych nowszych sterowników jest fglrx-updates :wink:


(Virtus) #7

Jedyne co z tego zrozumiałem, to “Odpalasz terminal”. A potem mam wkleić:

"sudo su

cd Pobrane

chmod +x nazwapliku

./nazwapliku"?

Nazwa pliku, to ten plik, który ściągnę ze strony AMD?

 


(GamerPL) #8

Tak :slight_smile:


(Virtus) #9

Gdzie szukać tego repozytorium?


(.Dudu) #10

W opcjach powinieneś mieć coś na styl menu sterowników. Ewentualnie postępuj z tymi instrukcjami: https://help.ubuntu.com/community/BinaryDriverHowto/AMD


(ubuuser) #11

Repozytorium szukać nie musisz. Dostałeś je wraz z systemem. To z niego instalujesz pakiety. Nie wiem jakie masz środowisko graficzne. Ja mam Minta z Cinnamon. Wchodzę w menu, wybieram Administracja, dalej Dodatkowe sterowniki. Otwiera się okno, w którym mam pokazane sterowniki, które mogę zainstalować w systemie.