Sterowniki do Ati Radeon 9200

Nie wiem jak doinstalować sterowniki do tej karty graficznej. W Menadżerze Sterowników mam takie coś:

1519769_zrzut_ekranu1.png

Czy nie da się tego terminalem zainstalować?

Odpowiednie sterowniki są już zainstalowane. Własnościowe (te od AMD) nie wspierają już tej karty.

Szkoda :frowning: No nic, przeżyję :slight_smile:

Ewentualnie możesz sobie dobrać sterownik tutaj:

http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

omg… :o :o :o :o :o :o a może napisałbys jakie distro? jak ubu 8.10 to stery masz normalne, znaczy wolne i nic nie trzeba kombinować…

Oj sory, zapomniałem dopisać. K/Ubuntu 8.10 :wink:

do k/ubuntu są wolne (otwarte) sterowniki które zapewniają swobodną i wydajną pracę tej karty ;] wiem ponieważ mam podobną kartę i testowałem u 8.10 ;] instalują się one wraz z systemem ;p nie rozumeim po co ludziom własnościowe skoro wolne są dobre… ;|

Są, już wszystko dobrze chodzi. Coś przycinało się i myślałem, że to przez brak sterów. Taki nawyk z Windowsa :wink:

Miałem kiedyś (jakieś 4-5 lat temu) kartę 9250 więc też musiałem uzywać sterowników wbudowanych w ubuntu, czyli tych otwartych i z tego co pamiętam to działało to mniej wydajniej niż w windowsie, nie wiem jak jest teraz ale z tego co piszesz to nic się nie zmieniło w stosunku do tych starych kart.

4-5 lat temu to powstawały pierwsze wersje ubuntu xd

mam radeona 9250 ;p i bawiłem się ubu od 6.06 na tej karcie ;] sterowniki sprawdzają się świetnie ;p a na to że przycinało może być bardzo dużo powodów ;p