Sterowniki do BENQ DVD DC DQ60

Jak w temacie prosiłbym o wyszukanie sterowników do tego DVD. Byłbym również wdzięczny za jakie kolwie programy mogące przyśpieszyć mój napęd. Naprawdę będę bardzo wdzięczny.

Nie ma sterowników do napędów optycznych innych niż systemowe.Masz z nim jakiś kłopot?

Ogólnie żadnych sterowników nie potrzeba do obsługi, oprócz tych wbudowanych w system. Napisz w czym Masz problem z tym napędem. Czy jest ogólnie odczyt i zapisz, czy tylko zapis? W menadżerze urządzeń->w kontrolerach->kanałach sprawdź w jakim trybie on pracuje (PIO, DMA).

Napęd nie może odczytać płyty CD. Tak dodam, że chcę zainstalować The SIMS 2 Na studiach. Płyta na 100% jest dobra więc raczej to wina DVD.

A inne płyty czyta? Jak, tak to może czas wgrać nowy firmware: viewtopic.php?f=7&t=224723

Jeżeli czyta CD, a DVD nie (lub na odwrót), to prawdopodobnie występuje problem z optyką.

Tylko niektóre. A czasem wywala error. Coć w stylu “SafeDisc is cośtam…” i nic nie można zrobić. Nie wiem o co chodzi. Ale tak poza tym to odczytuje. Chyba większość gier od EA nie chce. Od np. Ubisoftu działa.

czyli płytka CD piracik nieudolnie skopiowana z orginału , możliwa do odtworzenia tylko na napedzie na którym została wypalona kopia bezpieczenstwa

Muszę Cię rozczarować, ale jest to oryginał. Naprawdę. Tak bym wam powiedział. Tylko mi nie mów, że mam wywalić swoje SIMy bo się załamię. To co mam zrobić??

EDIT

Użyłem tego “Nero InfoTool 5.2.3.0” i pokazuje “Wersja firmware: MREC”. To dobrze czy źle??

No to jeszcze inna opcja , twój napęd nie posiada możliwości “czytania” błędnych sektorów z dysku cd co raczej jest mało prawdopodobne , czasem tak się dzieje kiedy mamy aktywne wirtualne napędy lub wiecej jak jeden napęd CD/DVD w kompie , SafeDisc jest metodą zabezpieczenia progrmu/gier przy pomocy błędnych sektorów , aczkolwiek te błedne sektory muszą być odczytane aby zainstalować gre , posiadając napędy wirtualne lub wiecej jak jeden napęd system “głupieje” i te błędne sektory chce odczytać z pozostałych napędów zamiast z tego co jest włożona płyta.

“Wersja firmware: MREC” jest to jedyny bios do tego napędu innych już nie ma.

No to możliwe, że to przez DAEMON Tools Lite 4.12.2 bo mam przez niego utworzone dwa wirtualne obrazy. Spróbuje odmontować i jeszcze raz zainstalować. Co do tych sektorów to chyba masz rację bo w szczegółach (tego błędu) jest lista tych błędnych sektorów od 531 do cho, cho dużo ich jest.

EDIT

No niestety po odłączeniu wirtualnych napędów nadal nic.

tylko je wyłączyłeś natomiast menadżer urządzeń nadal posiada zainstalowane “sterowniki” wirtualnego napędu w postaci napędu SCSI lub coś w tym stylu zazwyczaj to trzeba by było całkowicie usnąć program i dokładnie wyczyścić rejestr systemowy z pozostałosci po programie DAEMON Tools , nie gwarantuje że po tych zabiegach bedzie można zainstalować gre.

Heh… Po jakieś godzinie trzymania płyty w napędzie DVD zaczęło działać. Ja nic z tego nie rozumiem… :?