Sterowniki do chipsetu asus r500v XP

Witam. Nie dawno zakupiłem nowego laptopa ASUS R500V, gdzie domyślnie zainstalowany jest oryginalny system WINDOWS 8 x64, jednak nowy system od MS nie przypadł mi już dawno do gustu :lol: dlatego chciałbym zmienić go na Windows XP. Okej, płytkę mam już jakiś czas z, której zawsze korzystam. Windows XP z zintegrowanym SP3 i sterownikami SATA z, której zawsze formatowałem starego laptopa ASUS K50ij (czy coś takiego). Jednak przy próbie zainstalowania Windows XP na laptopie ASUS R500V, spotkała mnie niemiła niespodzianka (nie mówię tutaj o znalezieniu opcji, jak bootować z płyty ;_;). Podczas gdy dochodzi do momentu, gdzie powinienem wybrać dysk do sformatowania etc. widoczna jest jakaś partycja o rozmariach około 4 lub 40 gb (nie pamiętam dokładnie bo robiłem to pare dni temu), a oczywiście w biosie wszystko ustawione poprawnie, dysk IDE etc. Jak mam zrobić, aby instalator Windows XP widział wszystkie partycję? Słyszałem aby dograć jakieś sterowniki do Chipsetu i wtedy wypalić instalkę Windowsa XP na płyte.

Procesor: Intel Core i5-3210m CPU

Karta Graficzna: Intel HD Graphics 4000, GeForce 610m

Chipset: Intel HD Graphics Family

a nie pomyslałeś nad windows 7 ? jest o wiele lepszy od xp. Pewnie w laptopie masz 4 gb ramu lub wiecej których xp ci nie obsłuży i do tego i5 będzie się marnwoała na xp. Polecam ci Windows 7 Home Premium 64 bit

Istnieje podejrzenie, że XP nie obsługuje nowego sprzętu. Ja również zainstalowałbym Win7 (chociaż sam jeszcze na XP siedzę :smiley: ), o wiele lepiej wykorzysta Twój sprzęt.

Prawie dobrze słyszałeś tyle, że Twój laptop jest zbyt nowy, aby takie sterowniki do Windows’a XP gdziekolwiek znaleźć. Pogódź się z tym i nie próbuj takiego starocia, jak XP-k, instalować na nowoczesnego laptopa.

Cześć,

Windows XP nie obsługuje Nvidia Optimus - tyle w tym temacie :slight_smile:

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd