Sterowniki do Creative SB Live! Series (WDM)

Poszukuję pilnie Sterowników do Creative SB Live! Series (WDM) pod Windows XP. Otóż karta jest dosyć stara i wyprodukowana za czasów Win 95,98 i tylko takie stery posiadam. Po ich zainstalowaniu na XP karta nie działa (komunikat: Brak w systemie karty dźwiękowej) mimo, iż jest właściwie podłączona.

Mam podobną kartę i nie instalowałem żadnych sterowników, wystarczyły te które pobrane zostały podczas instalacji Windowsa.

Teraz możesz ewentualnie skorzystać ze sterowników alternatywnych, które też działają jak sprawdziłem.

http://nvision.pl/kxProject-alternatywne-sterowniki-dla-posiadaczy-kart-Live-i-Audigy–Articles-244-ndetails-1.html

http://www.download.net.pl/154/Creative-Sound-Blaster-Live-Series-Drivers-Update/

Hej,

Pytanie pierwsze i podstawowe - czy instalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej. Jeśli nie, zrób to koniecznie. Niektóre karty Creative’a są błędnie wykrywane wtedy, gdy urządzenia na płycie głównej działają w oparciu o sterowniki wbudowane w system. Dlatego najpierw konieczna jest aktualizacja sterowników chipsetu, a dopiero po restarcie instalacja karty dźwiękowej.

Same zaś sterowniki do karty znajdziesz na stronie producenta, czyli tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sterowniki od Creative to żart(brak żadnego wsparcia ,wiele błędów ),oczywiście nic nie mam do tego że mu podałeś ale jako były wieloletni użytkownik kart creative zalecam używać tych od Daniela K albo Rob McClelland

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=334230 sterowniki PAX

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=327083 sterowniki Daniel K

Hej,

Generalnie wszystko zależy od podejścia użytkownika. Sam też jestem wieloletnim użytkownikiem rozwiązań dźwiękowych Creative’a - od Sound Blastera Live 5.1, przez Sound Blaster Live 24-bit External, a obecnie korzystając z Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro. Na wszystkich tych kartach korzystałem ze sterowników producenta i nie spotkałem się nawet z najmniejszym problemem - używałem wspomnianych kart dźwiękowych w systemach od Windows XP do Windows 7. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Live! nie wymaga żadnych dodatkowych sterowników pod XP, przynajmniej od któregoś Service Packa w górę. Te ze stony supportu Creative też będą działały (jest nawet wersja dla XP x64), ale ich instalację polecam jedynie w ostateczności. To bloatware i bardzo cięzko je w pełni usunąć bez specjalistycznych driver cleanerów typu Driver Sweeper.

Wszystko się zgadza i nie musi być Service Pack, należało by chyba tylko dodać, że pod Windows 7 czy Windows 8 nie jest już tak lekko i bez dodatkowych sterowników się nie obejdzie. Najlepiej chyba się sprawdzają te sterowniki które podałem. Używam tej karty od wielu lat, nawet po wymianie sprzętu bo np. te karty zintegrowane, to dopiero dziadostwo, ale różnice widzimy (słyszymy) jak się odsłucha z obu kart.

Z ciekawości, udało się stabilnie odpalić kx Audio Drivers pod 64-bitowym W7? Pytam, bo próbowałem swego czasu podobnego “myku” u klienta (zwykły 16-bitowy Live! Value na EMU10K1), ale poległem. Potem nie miałem już okazji drążyć tematu.

W systemie 64bit? Bez przesady, tak dobrze, to jeszcze nie ma.

Hej,

Możliwe, ale co najwyżej od Service Pack’a 3 - SP2 nie zawiera jeszcze sterowników do Sound Blastera Creative’a. A z drugiej strony zostaje jeszcze kwestia wydajności i poprawności działania takich zintegrowanych z systemem sterowników. Spróbuj na przykład odpalić grę na sterowniku systemowym do karty graficznej nVidii. Na pewno od razu po uruchomieniu będziesz wchodził na stronę producenta po sterownik dedykowany danej karcie. :slight_smile:

Skoro instalujemy sterowniki, to po co później je odinstalowywać? Jeśli używamy karty, to po co takie zmiany?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Strzelam - zmiana hardware bez reinstalacji OSa?

Porażające …

To jest karta dzwiękowa a nie płyta główna czy procesor ,choć z procesorem przy paru kombinacjach idzie bez problemu .

SB Live to wciąż popularna karta i są lepsze sterowniki niż antyczne Kx-y .Warto poszukać trochę na forum creative albo po prostu zainstalować sterowniki podane przeze mnie w 1 poście .Sprawdzałem niedawno SB live na Win7 64 i Win8 Pro 64 zero problemu .

Hej,

A powiedz mi, kto bawi się z zmiany kart dźwiękowych częściej niż przy zakupie nowego sprzętu? Generalnie jest to jeden z najrzadziej wymienianych elementów komputera - wymieniany praktycznie tylko w sytuacjach, gdy karta się posypie.

Korzystałem z Sound Blaster Live 24-bit External i zmieniałem ją na Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro - zarówno w Windows XP Pro oraz Windows 7 Ultimate 64-bit nie było problemów z odinstalowaniem sterowników i oprogramowania przez dedykowany program Creative’a.

Pozdrawiam,

Dimatheus