Sterowniki do dwóch kart graficznych i zużycie pamięci

Witam,

mam nadzieję, że wątek umieszczam w odpowiednim dziale. Moje pytanie dotyczy posiadania w laptopie dwóch urządzeń graficznych :

Intel HD Graphics 4000

i GeForce GT645.

Po wgraniu systemu zainstalowałem sterowniki zarówno te, które były umieszczone na płycie dołączonej do laptopa (do karty zintegrowanej), jak i ściągnąłem ze strony Nvidii te do GT645. Czy oba sterowniki są wymagane? W sensie, czy może wystarczy zainstalowanie tych do GeForce’a ? (I czy w tym przypadku komputer nie będzie działał tylko na tej karcie - nie pracując tak jak obecnie - zamiennie - opcję ‘switchowania’ z jednej na drugą wolałbym zachować).

Drugie pytanie dotyczy zużycia pamięci RAM zaraz po starcie systemu. Po odpaleniu komputera zużycie to wynosi dokładnie 1.29 GB (działam na systemie Windows 7 Pro (64 bit)). Słyszałem, że systemu 64 bitowe zżerają więcej pamięci, ale czy aktualna podana przeze mnie wartość jest ‘normalna’ (nie odbiega za bardzo od prawidłowo działającego systemu) ? Sprawdzałem to samo zużycie na innym komputerze z tym samym systemem, ale 32-bitowym, i wynosiło ono 500 MB. Żadnych ‘śmieci’ nie mam zainstalowanych - odtwarzacz do filmów, foobar, narzędzia do czyszczenia ‘śmieci’ (CCleaner, Revo etc.), antywirus (Comodo) i jedna gra to wszystko co mam. Powyłączałem w usłudze services.msc wszelkie zbędne rzeczy, a w autostarcie widnieje tylko wspomniany wcześniej antywirus.

Specyfikacja komputera to Intel Core i3-3120M 2.50GHz , 8 GB Ram, grafika i system wcześniej wspomniane.

Jeśli wątek jest zawiera informacje, które już się przewijały na forum to proszę o linka do tematu i przepraszam za dublowanie.

Żeby działały obie karty graficzne musisz zainstalować obydwa sterowniki (do karty Intela i Nvidii, sterownik do Intela pierwszy).

Sprawdź w menadżerze urządzeń czy nie masz żadnych wykrzykników.

Takie zużycie pamięci RAM jest normalne (u mnie jest podobnie).

Dodane 28.03.2013 (Cz) 16:54

Ile w tamtym komputerze było pamięci RAM?

Brak wykrzykników. W takim razie zostawiam tak jak jest aktualnie zainstalowane.

Tak też mi się wydawało, ale wolałem się upewnić. Ten drugi komputer na którym sprawdzałem miał 2GB pamięci RAM.

Dziękuje za szybką odpowiedź :slight_smile: