Sterowniki do Dysku Seagate


(el polaco) #1

Szukam sterownika do Dysku twardego Seagate Barracuda model ST3200822AS. Nigdzie nie mogę go znaleźć nawet a stronie SEagate :d Pomóżcie


(boger) #2

jakiego sterownika, przeciez win sam wykrywa dyski, no chyba ze potrzebujesz sata do instalacji?


(sdar) #3

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji icon_edit.gif


(Adrian) #4

według mnie nie ma czegoś takiego...


(Mateo06) #5

Pierwszy raz słysze o sterownikach do dysku twardego :o


(Zbych ) #6

ten dysk jest na SATA więc jeżeli bios ani system go nie wykrywają musisz poszukać sterownika do płyty gł a konkretnie do kontrolera SATA , taki sterownik powinien znajdować się na dołączonej do płyty gł płytce CD ze sterownikami do płyty gł , lub na dyskietce , jeżeli nie ma takiego sterownika , to prawdopodobnie znajdziesz go na stronie producenta płyty gł.


(McDracullo) #7

Możesz jedynie zainstalować stery do kontrolera IDE... :roll:


(Gugu007) #8

Po pierwsz musisz mieć złącze SATA na płycie i zainstalować sterowniki kontrolera dysków. Możliwe, że w BIOS-ie musisz odblokować SATA.

Jeżeli nie masz złącza SATA na płycie to kup kontroler SATA na karcie PCI i dalej według instrukcji instalacji kontrolera. Trochę mało danych o Twoim kompie.:mrgreen:


(JNJN) #9

Poczytaj - jeśli dysk to sata.

TU

TU


(el polaco) #10

chodzilo mi zeby zaktualizowac sterowniki bo te co sa maja 5 lat (2001r)


(Zbych ) #11

dyski twarde działają na sterownikach systemowych , nie ma innych sterów do twardzieli bo po co skoro systemowe są wystarczające , rok 2001 w opcjach drivera dlatego pewnie się pokazuje że własnie te stery zostały zainplantowane do xp w tymże roku a jeżeli Cię ta data denerwuje zainstaluj sobie Viste i będziesz miał driver z datą 2006. Już zostaw te stery w spokoju i nie wymyślaj bo następny post zapewne będzie "potrzebuje stery do napędów CD" abo do głośnika systemowego :stuck_out_tongue: bo są z 2001 roku.


(Stroinskiadrian) #12

ja mam taki sam problem tylko, ze mam dysk st35004132s.

a stery sa bo ja mam tylko nie mam dyskietki zeby zainstalowac.

Moze ktos by mi pomogl bo slyszalem ze mozna programem nLite tylko ze ja mam plyte glowna asrock i to jest problem bo nie mozna tym programem wgrac.

ZAL.PL! !!

czy moglby mi ktos pomoc?

z gory dzieki za pomoc