Sterowniki do dysku twardego SATA ?! WindowsXP / FormaT

Witam…

Mam Taki problem :

1.Chciałem zFormatować dysk twardy

2.Wchodze do biosa i zmieniam te bootowanie na cd/dvd

3.Wsadzam płytkę z Windowsem XP

3.reset , “nacisnij … zeby odpalic z cd”

3.wszystko sie ładuje ładnie , pięknie , pojawiają sie komunikaty czy chce zreperowac system , zainstalowac czy zakończyc…

  1. Wiadomo “enter” i co mi się wyświetla?? Że nie widzi żadnego dysku twardego…

5.Wchodzimy do Biosa i widze ze Dysk twardy “not detected”

6.Po milionach prób robienia cokolwiek by pomogło postanowiłem podpiąć dysk twardy ale nie SATA tylko ATA

7.Wchodze do biosa i bezproblemu widzi ten dysk… Mnóstwo czytałem i doszedłem do tego ze nie mam potrzebnego sterownika

  1. I tu jest największy problem nie umiem go znaleść.

9.Posiadam Płytę główną ASUS K8V-X SE series i potrzebuję tego sterownika do dysku… Proszę o POMOC! :frowning:

Z góry Dziękuje!!

Twój Xp ma zintegrowany SP2 lub SP3?

SP 2

System może nie wykryć dysku twardego ale bios powinien.

http://dlsvr04.asus.com/pub/ASUS/misc/i … _V310E.zip

Ale właśnie jest naodwrót … system czyta dysk a bios nie… Ja potrzebuje tych sterowników co jak się wciśnie F6 przy ładowaniu plików windowsa i musze je zgrac na dyskietke tzn. ze te sterowniki co mi wysłałes raczej sie nie zmieszcza… :frowning:

Rozpakuj te sterowniki,wejdź do katalogu i kliknij dwa razy na plik MakeDisk a on utworzy Ci dyskietkę.

Witaj

Pierwsza sprawa - żadne sterowniki ci tu nie pomogą bo są nie potrzebne !!

Druga sprawa - nie sugeruj się tym czy XP ma SP1 czy SP2 czy SP3 nie ma znaczenia

Najważniejsza sprawa to BIOS po prostu masz “bałagan” w BIOSie musiałeś coś przestawić nie znam tej płyty ale masz dwa wyjścia żeby cofnąć zmiany

  1. W Biosie wyszukaj “zakładki” Load Optimal Bios może pisać deczko inaczej ale dwa pierwsze "człony’ czyli loda optimal na pewno znajdziesz po tej operacji i restarcie “załaduje” Ci się BIOS z maksymalnymi ustawieniami [fabryczne] - gdyby Ci się to nie udało to jest inne wyjście

  2. Wyciągnij baterie [wielkości 1 zł] gdzieś na pewno jest na płycie głównej wyłącz z sieci komputer i odczekaj ok 20 min po tej operacji Twój Bios wróci do ustawień fabrycznych - oczywiście po upływie tego czasu włóż baterie i podłącz komputer [bateria podtrzymuje ustawienia Biosu]

Bez obaw nic się nie zepsuje - [to było już robione]

Pozdrawiam 8)

Potrzebne Ci będą te dirvery do Instalacji XP :slight_smile: Kolega (sugerując się jego podpisem) ma płytę Gigabyte, a oni tam montują chipset, który akurat XPek widzi i nie potrzebuje sterowników. Jeśli masz np. chipset NVIDIA, VIA może nie widzieć bez zewnętrznych sterowników.

Hevet dzieki wielkie…wlasnie tego szukalem… Te sterowniki byly mi fest potrzebne :smiley: Gdyby nie one nic bym nie zrobil… jeszce raz dzieki :smiley: