Sterowniki do dźwięku

Nie znam się na tym więc skąd mam wiedzieć jakie sterowniki do dźwięku wgrać na czyimś kompie, bo tej osobie z dnia na dzień dźwięk przestał działać, nie wiem co zrobił. Domyślne przywracanie sterownika w menedżerze urządzeń nie rozwiązuje problemu. Dodam, że on nie ma karty dźwiękowej dedykowanej więc jest zwyczajna, zintegrowana jak pewnie w 95% komputerów… (bo chyba nikomu nie chce się do gier kupować karty dźwiękowej), także co radzicie? Gdybym w ciemno wgrał mu np. realtek hd audio to mógłby to być fail? czy może duża szansa, że zadziała?

Pobierz np. program CPU-Z, odczytaj model płyty (zakładka Mainboard, pole Manufacturer oraz Model) a następnie pobierz i zainstaluj sterowniki ze strony producenta płyty głównej.

J/w.

Nie wierz to wrzuć z niego screena.

Możesz jeszcze dodatkowo zainstalować AIDA32 - Enterprise System Information 3.94.2

Z sekcji Komputer --> Podsumowanie spisz/podaj :

–> Nazwa płyty głównej

–> Mikroukład płyty głównej

–> Multimedia (Karta dźwiękowa)

kliknij aby powiększyć :

ks151_karta-dzwiekowa.jpg

Podaj system/bit…

ok, dzięki, pobrałem w wersji portable oba programy, bo po co instalować :razz:

Sprawdzę wszystko niebawem i dam znać

//edytowano

Ok, działają mu. CPU-Z dobrze widział płytę główną itd, a AIDA ssała, nie widziała. Pobrałem stery i dźwięk śmiga, nie był to realtek, a coś innego (z ciekawości obejrzałem panel programu od tych sterowników, do ustawiania, rozbudowane nieźle w trybie expert mode więc spoko)