Sterowniki do Epsona dx3850

Witam.Zamierzam przesiąść się z windy na linuxa. Za mojego pierwszego linuxa wybralem mandrive 2007.Zacząłem już ściągać system . Próbowałem poszukać sterów do mojej drukarki,ale nigdzie nie mogę ich znaleźć. Moja drukarka to epson dx 3850. Czy posiada ktoś sterowniki do tej drukary pod linuxa? A może mandriva ma już jakieś zintegrowane stery do tej drukary? Bardzo proszę Was o pomoc. Z góry wszystkim dziękuję. Pozdrawiam

Sprawdziłem u siebie pod Ubuntu, w cups 1.2.4 jest obsługa twojej drukarki, czyli Mandriva tez pewnie obsługiwać będzie twój sprzęt.

Wiesz jestem zielony co do linuxa :smiley: więc mam kilka pytań.

1.Ten cups to jakis program,który trzeba doinsalowac czy coś innego?

2.Będzie obsługiwać tylko drukarkę czy drukarkę razem ze skanerem? Bo zależy mi raczej na tym,abym mógł coś zeskanowac.

Cups - Common UNIX Printing System, musi być w Mandrivie.

Sprzętu nie posiadam, sprawdziłem tylko czy figuruje na liście obsługiwanych drukarek w Ubuntu - i jest tam. Jeżeli jesteś zdecydowany na Mandrive to poszukaj po forach o ten dystrybucji, powinno być coś o twojej drukarce.

Dzięki za pomoc. PS: Poszperałem troszkę w google i znalazłem. Podobno na tych sterach ma działać moja drukarka. Spróbuję.Jak sposób będzie działał to napiszę.Jeszcze raz dziękuję za pomoc.