Sterowniki do GeForce FX 5500?

Witam, od niedawna mam w/w kartę. XP od razu ją wykrył i zainstalował sterownik (56.73). Wszystko pięknie ładnie, tylko obraz jest za jaskrawy, nie wyświetla mi np. tego niebieskiego koloru na belce Firefoxa, jest niemalże biała. Zapewne trzeba zmniejszyć Gamma jecz bez Nvidia Control Panel tego nie zmienię… Ściągnąłem więc sterownik ze strony Nvidii, polecany, czyli 175.16, jednak po instalacji nie mogę ustawić natywnej rozdzielczości mojego monitora 1680x1050, poza tym nawet 1280x1024 jest tylko w 16 bitach. No nic, cofnąłem system do momentu przed instalacją i zainstalowałem starszy 93.71, jednak dalej to samo.

Jaki sterownik wybrać, lub jak zmniejszyć gamma, tudzież po prostu skalibrować na nowo monitor bez nowszego drivera?

Pomocy.

Zainstaluj sterowniki 56.72.

Sprawdź, czy ta karta współpracuje z tą rozdzielczością. Np. u mnie na GF 5600 FX grafa nie uciągnęła więcej niż 1280x1024, powyżej już czarny ekran przy próbie zmiany rozdzielczości.

Na domyślnym sterowniku pracuje w normalnej rozdziałce 1680x1050. Próbowałem robić tak: instalowałem 175.16, podmieniałem kilka plików zmieniając reshackerem numerki i mam ten nvidia control panel, tylko jak przesuwam suwaki to nic się nie dzieje :stuck_out_tongue:

@hevet

Mam 56.73 który działa dobrze, ale nie ma Nvidia CP, ten 56.72 ma?

Tak ma.

Dzięki, zadziałało.