Sterowniki do hp laserjet 1010 windows 7 64 bit

WItam.

Posiada ktoś działające sterownki do tej drukarki pod windos 7 x64 ? lub jakie kolwiek inne, które będą kompatybilne z tym systemem.

pozdrawiam

O ile mnie pamięć nie myli, to drukarka działa na W7 64 bit ze sterownikami Visty 64 bit (dostępnymi na stron ie producenta). Ponadto coś mi świta, że ostatnio aktualizowałem sterownik do tej drukarki na W 7 64 bit Prof. za pomocą “Aktualizuj sterownik” we właściwościach urządzenia.

Mogę Ci wysłać

Wysłałem Ci na pw mój adres email. Byłbym bardzi wdzięczny gdybyś mógł podesłać te sterowniki.

pozdrawiam

Dodane 02.07.2010 (Pt) 12:24

jak próbuje pobrać ze strony producenta, to jest paczka ze sterownikami a w środku kilkanaście archiwów, żadnego instalatora nie ma. Jak je zainstalować ?

pozdrawiam

Odświeżę trochę temat bo potrzebuje sterowniki hp laserjet 1010 pod windows 7 64bit a sam sobie z tym nie mogę poradzić.

Z góry dziękuje za odpowiedź

Pobierasz sterowniki od Visty 64, rozpakowujesz, a następnie w czasie korzystania z kreatora dodawania drukarki podajesz “Sterowniki z dysku” (oczywiście musisz je przedtem wypakować z pobranego archiwum).

No tak zrobiłem ale później nie ma zadnych właściwości drukarki ani nic innego po prostu można wydrukować i nic więcej.

A co w tej drukarce można ustawić “więcej” ?

Odkopuję bo też potrzebuję innych sterowników.

Jeśli chodzi o ustawienia to potrzebna mi tylko jedna opcja. Drukowanie na dwóch stronach kartki. Przy dwóch czy trzech stronach problemu nie ma, ale przy wydruku 40…

sterowniki hp od visty nie dzialają za dobrze w win 7 64 bit. Ja zainstalowałem drukarkę jako hp laserjet 1015 (używając sterowników windows!), bo te z hp do visty do 1015 też są d niczego. Nie chcę wyrzucać całkiem dobrej drukarki, tylko dlatego, że nie ma sterowników, a mam ją baaardzo długo (jak na standardy komputerowe).

Ale po instalacji 1015 wszystko działa jak powinno?

Jest tryb ekonomiczny?

Da się ustawić różne opcje przy wydruku dwustronnym?

Będę strzelał : nie da sie, ponieważ HP wydało ten sterownik “dla świętego spokoju”, a to z kolei dlatego, że skończył się okres wsparcia dla produktu …

rzecz w tym, że jakiś czas temu udało mi się zainstalować sterowniki, które działały identycznie jak w XP

Niestety nie pamiętam co i jak. Kojarzę tylko, że kombinowałem z trybami zgodności, a także z XP mode

Możesz spróbować jeszcze z czymś co się enigmatycznie nazywa HP Universal Printer Driver

Czasami udaje się uruchomić stare drukarki HP w trybie PCL…

Wygląda na to, że 1010, 1012 i 1015 różnią się tylko rozdzielczością, szybkością druku, ilością pamięci i złączami. Jest to seria 1010, więc najprawdopodobniej opcje sterowników będą takie same.

Dla zainteresowanych:

W końcu udało mi się zrobić tak żeby było dobrze. Trochę nad tym posiedziałem i nie jestem pewny czy gdzieś po drodze nie wykonałem jakiegoś przypadkowego kroku, którego nie jestem świadomy.

W każdym razie robimy tak:

Podłączamy naszą 1010 do usb

System wykrywa sprzęt i go instaluje, ale są jakieś błędy

Następnie wchodzimy do menadżera urządzeń i dla DOT4 USB Printing support (znajduje sie w zakładce Urządzenie IEEE 1284.4) instalujemy sterowniki HP dla Visty x64

W panelu sterowania w zakładce: Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Urządzenia i drukarki wciskamy klawisz dodaj drukarkę

Drukarka lokalna

Jako port wybieramy DOT4_001

Następnie z listy dostępnych drukarek wybieramy hp 1015

Kiedy już będziemy drukować jako drukarkę wybieramy właśnie 1015. W ten sposób możliwe będzie ustawienie różnych parametrów wydruku. Econe mode, druk na dwóch stronach itd.

Mam nadzieję, że ktoś z Was to sprawdzi i ewentualnie potwierdzi. Jak napisałem wcześniej, trochę nad tym ślęczałem i możliwe, że zrobiłem po drodze coś czego nawet nie jestem świadomy

ROZWIĄZANIE PROBLEMU EUREKA

przejdź do “Zainstaluj nową drukarkę” w systemie Windows centrum sterowania

następnie wybierz opcję “Drukarka lokalna”

następnie “DOT4_001 (Generic IEEE …)”

następnie wybrać “HP Jaserjet 3055 PCL5”

Te ustawienia działają prawidłowo w systemie Windows 7 x64!

Najlepsze życzenia , Jaroslawn

Jak możecie to podajcie to dalej może ktoś się jeszcze mączy z tymi ustawieniami - zapewne będzie to pomocne :slight_smile:

Wydaje się, że ten sposób z 3055 działa - bo przy sterownikach 1015 niestety często zdarzały się dokumenty, których drukarka nie chciała drukować poprawnie. Na razie muszę potestować jeszcze.

Swoją drogą, nigdy bym nie wpadł, żeby zastąpić 1010 akurat takimi sterownikami :slight_smile:

NAJserdeczniejsze podziekowania i wyrazy uwielbienia dla JAROSLAWNA! !!