Sterowniki do HP Presario V6000, webcam


(zorro997) #1

Poszukuje sterowników do modelu laptopa z tej serii. Z większością poradziłem sobie już sam. Bardzo interesuje mnie jak uruchomić kamerkę internetową, którą ten lapek ma na wyposażeniu. Ma obudowie napisane jest “compaq webcam” ale, sterowników do tego nie znalazłem. To samo do dźwięku. Niby na win 7 dźwięk jest ale już, mikrofon nie działa. Nie ma żadnych opcji, w odtwarzaniu i nagrywaniu w dźwięku (panel sterowania).

W menedżerze urządzeń jest tylko jedno nieznane urządzenie. To zdaje się, są przyciski nad klawiaturą. Nie interesuje mnie to.

Mój system to win 7 profesional. Pomożecie?


(Fanboj O) #2

Sterowniki do Visty nie działają?


(zorro997) #3

Jeżeli coś podrzucisz to chętnie spróbuje. O ile wiem to stery z xp nie trybią.


(Fanboj O) #4

Proszę, są ale na amerykańskiej stronie. Nie napisałeś o który model V6000 chodzi. T; TX czy Z, więc wkleiłem wszystkie 3:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … g=en&cc=us

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … g=en&cc=us

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … g=en&cc=us

Ile “wiesz” a ile próbowałeś?

Zanim zaczniesz instalować jakiekolwiek sterowniki do podzespołów laptopa, zacznij koniecznie od instalacji sterownika czipsetu. To najważniejszy krok. I trochę bruździ siódemka, bo w niej zawarte są jakieś uniwersalne sterowniki czipsetów, w menedżerze urządzeń wygląda czysto, ale w praktyce okazuje się, że aby komponenty i inne ustrojstwo poprawnie działało, trzeba zainstalować bardziej rozbudowane rozwiązanie dedykowane.

Teraz pytania dwa:

1- czy masz pewność 100%, że to właśnie przyciski nad klawiaturą?

2- czy w twoim modelu kamerki czasem nie włącza się za pomocą któregoś właśnie specjalnego klawisza?


(zorro997) #5

Te stery, które wrzuciłeś nie trybią. Co do wersji mojego lapka to sam nie wiem na obudowie napisane jest Presario V6000 i tyle. W “dxdiag” napisane jest, że V6700. Nie wiem co o tym myśleć. Jeżeli miałbym włączać kamerkę jakimś specjalnym klawiszem to nie mam pojęcia, który miałby to być. Nie mam 100% pewności, że to nieznane urządzenie to przyciski nad klawiaturą. Wpisując identyfikator sprzętu w google, coś takiego mi się wyświetlało. Tyle.