Sterowniki do intel 82801GB ICH7


(Adamo1592) #1

Gdzie mogę znaleźć sterowniki do tej karty dźwiękowej? Moja płyta główna to Gigabyte GA-8I945GMF. Słychać dźwięk z komputera, ale mikrofon nie działa(ani suwak mikrofonu, a jak chcę coś powiedzieć to słychać tylko dźwięki z komputera np. muzyka) i podobno instalacja sterowników pomaga. Ja nie potrafię znaleźć i jeśli ktoś będzie łaskawy to proszę o wskazówki do instalacji tych sterowników.

dzięki z góry


(Wojteko10) #2

Sprobój to http://bcgop.com/?file=intel-82801-gb-ich7-driver.1.4.3.zipmusisz poczekac 90s. Powinno byc dobre ( o ile nie jest to jakies wirus, ale watpie). :google:


(Technik Elektro) #3

spróbuj :

http://downloadcenter.intel.com/Product ... 5〈=eng


(Wojteko10) #4

Napisz jak roziwazesz problem


(Adamo1592) #5

http://downloadcenter.intel.com/filter_ ... it=Go!#DRV

1 ściągam, zobaczymy jaki będzie efekt.

@wojtek: w twoim linku nie ma pliku, kończy się 90 sekund i nie ma strony.

@technik: w pierwszym pliku(tym najnowszym) jak instaluje to wyskakuje error:"This computer does not meet the minimum requirements for installing the software. Setup will exit.'


(Technik Elektro) #6

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth ... uctID=1910

sekcja drivers...


(Adamo1592) #7

Zainstalowałem te 1 z audio i suwak głosności mikrofonu jest nadal nieaktywny, a jak chcę coś mówić do mikrofonu do regulacja nagrywania spada... Oczywiście jak puszczam muzykę u siebie na komputerze to odbiorca ją słyszy, ale zamiast mojego głosu jest szum.

Nie potrafię sobie z tym poradzić i zastanawiam się nad kupnem nowej karty.


(Potoniewski) #8

Witam, mam podobny problem szukam chyba 5 dzień sterowników do mojej tej samej karty tylko ze do Wolfdale 1333 GLAN/M2 nie mam dźwięku kompletnie nawet przy uruchamianiu systemu mam Win7.


(Szadout) #9

zgodnie ze specyfikacją Asrocka (http://www.asrock.com/mb/overview.pl.as … 33-GLAN/M2) za dźwięk w tym modelu odpowiada układ Realtek ALC662, sterowniki w linku poniżej powinny być ok

http://www.dobreprogramy.pl/Realtek-Hig … 21164.html

tu też siedzi Realtek, a konkretnie ALC882 (http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … gmf/specs/) więc polecam powyższy link na DP lub strone Gigabyte http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … gmf/specs/ (niekoniecznie to co tu będzie musi być najnowsze)