Sterowniki do IrDA w WinVista

Chciałbym kupić na Allegro IrDę MA-680 do Nokii 6610i. Wszędzie jednak jest napisane, że sterowniki na płycie dołączonej do sprzętu są do wcześniejszych wersji Windowsa, a ja korzystam z Visty. Czy Vista obsłuży tę IrDę bez sterowników z płyty? Proszę o poradę. Dzięki z góry!

Ja nie potrzebowałem sterowników do podczerwieni, ale nie wiem jak będzie w Twoim przypadku :slight_smile:

ja mam złe doświadczenia z IRDAMI - większość to badziewo i nie wieżę ze irda za 9-10 zl jak MA-680 ma tryb FIR czyli 4mbit. Na podobny badziewiu co miałem ciezko bylo wrzucić 100kb dzwonek do tela żeby nie zrywalo… jeśli IRDA to wpinana w płytę główną :slight_smile:

Szczerze mówiąc to tryb SIR mi zupełnie wystarczy, bo chce podłączyć komórkę do laptopa i łączyć się przez nią z Internetem (GPRS). I tak nie wykorzystam nawet połowy przepustowości SIRu. Chciałbym mieć tylko pewność, że jak podłączę j do kompa to Vista ją wykryje i zainstaluje na porcie COM, tak, żeby dało się w ogóle skonfigurować połączenie.

saturn999 ja kiedyś tak się łączyłem, nie musiałem instalować żadnych sterowników do podczerwieni, ani telefonu (miałem wtedy SE K500i), po włączeniu podczerwieni w telefonie, system automatycznie wykrył urządzenie jako modem… później wystarczyło tylko skonfigurować połączenie i mogłem korzystać z internetu.

tak, tylko Nokia 6610i to badziew do kwadratu. IrDę ma tylko do połączenia z Internetem. Do niczego innego nie można jej użyć. Nie lubię wyrzucać pieniędzy w błoto, nawet jeśli chodzi o kilkanaście złotych. Kupię tę IrDę na Allegro i zobaczymy. Podzielę się spostrzeżeniami, mam nadzieję pozytywnymi. Dzięki.

za ta cene mozesz kupi dongle bluetooth… lepsze rozwiazanie

mozesz ruszac telefonem i masz pewny 1 mbit bez rozlaczania

Roder masz rację, że bluetooth jest lepszym rozwiązaniem, ale saturn999 posiada Nokię 6610i… a ten telefon nie ma Blutetooth’a :slight_smile:

racja ze nie ma BT ta 6610i :frowning:

saturn - a moze twój lapek ma irde wbudowana ? czy to jaki leciwy lapek ??

Jest nowy, ale IrDy nie ma. Jutro albo pojutrze powinna przyjść ta z Allegro. Zobaczymy…

Złączono Posta : 23.09.2007 (Nie) 10:38

Witam! Nie uwierzycie, ale wszystko działa! Oczywiście FIR 4 Mbit to mit, ale i tak jestem zadowolony. Tego posta wysyłam właśnie przez to połączenie. Osiągam zawrotną prędkość 3,5 kB/sek. :smiley: . Jakby ktoś miał podobny problem to chętnie pomogę.