Sterowniki do k.telewizyjnej avermedia tvphone98

Witam.

Multum tematów jest o tym w google, ale wszystkie tak stare, że linki nie aktualne. W niedalekiej przeszłości nikt tego tematu nie poruszał. Dostałem kartę tv firmy avermedia. Po naklejkach stwierdzam, że to tvphone… No i na tym generalnie koniec :wink: Jak są sterowniki jakieś, to się instalują ale i tak program do sterowania karty nie widzi. Na wielu forach jest link do tych sterowników

LINK

Jednakże w archiwum są 3 kolejne zipy - w jednym niby sterowniki, w drugim program do sterowania a w trzecim “user guide”. No ok, powrócę do tych sterowników - jak je zainstalować? Żadnego readme tam nie ma, w user guide zakładają od razu, że będę tego używał. W archiwum od sterowników są 4 pliki:

  • avertv2K.dll

  • BT848.sys

  • BT878.inf

  • IOCtrl.dll

Co z nimi zrobić? próbowałem wgrywać je do drivers w system32, do samego system32, i do kilku innych lokalizacji. Przy starcie programu chce mi dodawać sprzęt, ale go w rezultacie nie może dodać. Płyty nie mam - dostałem samą kartę…

Z góry dziękuję na pomoc.

Pozdrawiam.

W zarządzaniu komputerem, znajdujesz menadżer urządzeń. Klikasz prawym przyciskiem na nieznanym urządzeniu i dajesz aktualizuj sterownik. Dalej dajesz wyszukaj i wskazujesz miejsce pliku.

zarządzanie komputerem: kliknij na przycisk start->uruchom i wpisz compmgmt.msc /s

Panel sterowania-> Dodaj sprzęt. Podany kreator powinien wykryć Twoją kartę TV i zażąda do niej sterowników. Wskazujesz plik, w tym przypadku BT878.inf.

hmm… Próbowałem tego, ale teraz zrobiłem wg cosika, z tym że stworzył oddzielny katalog i przeszło :wink: Wcześniej wywalało błędy :wink: Tak czy inaczej wielkie dzięki :wink: Teraz idę to konfigurować :wink: Na tym forum można polegać :wink:

Dziękuję i pozdrawiam :smiley: