Sterowniki do kamerki Creative WebCam Instant

Witam wszystkich,

mam problem. Dostałem od brata używaną kamerkę internetową, ale bez płyty. I teraz pytanie do was: skąd ściągnąć i jak zainstalować sterowniki do kamerki internetowej Creative WebCam Instant?

Mój system operacyjny to Windows XP Service Pack 2.

Liczę na waszą pomoc :wink:

Google Wie wszystko :slight_smile:

http://drivers.softpedia.com/get/SCANNE … WHQL.shtml

Właśnie zainstalowałem ten sterownik i nie działa :frowning: komputer nadal nie rozpoznaje kamerki.

a zrestartowałeś kompa po instalacji sterów ?

Zrestartowałem komputer i nadal nic :(.

Okazuje się, że mój przyjaciel pożyczył mi taką samą… Nie przyniósł płyty ze sterownikami… Zajrzałem na stronkę i ściągnąłem te sterowniki co wcześniej podałem. I po zrestartowaniu komputera wszystko działa jak trzeba. Ale ja mam Viściaka a nie tak jak Ty Xp. A wyświetla/pokazuje się jakiś komunikat?

Po ściągnięciu tych sterowników co podał rapper, rozpakowało mi się chyba archiwum, póżniej wyświetla mi się tekst, że aktualizuje coś tam, i na końcu jest napis “Connect Creative WebCam Instant now.”. I po podłączeniu kamerki do portu USB, kliknąłem “OK”. Póżniej zrestartowałem komputer i po restarcie wyświetla mi, że znalazł nowe urządzenie “PC Camera”. No i klikam żeby mi się kamerka automatycznie zainstalowała i po ok. 1 minucie pokazuje, że nie może zainstalować. Próbowałem również zainstalować ręcznie, ale też nie działa. Mam nadzieję, że coś z tego zrozumieliście ;)).

Spróbuję jeszcze zainstalować Service Pack 3, może to coś pomoże…

Zainstalowałem Service Pack 3 i nie pomogło, komputer nadal nie może zainstalować kamerki :confused:

  1. Odłącz kamerkę od komputera.

  2. Odinstaluj sterowniki od kamerki w ,Dodaj lub usuń programy".

  3. Przeczyść komputer programem CCleaner.

/ podczas instalacji odchacz ,Automatyczną aktualizację CCleaner" oraz ,Dodaj pasek narzędziowy Yahoo" /.

CCleanera używaj zawsze po deinstalacji programów, sterowników oraz częstym surfowaniu w internecie.

Nic nie zmieniaj w jego ustawieniach, wystarczy :

u góry po lewej ,Cleaner" na dole Analiza -> Uruchom Cleaner

póżniej ,Rejestr" Skanuj by znaleźć problemy -> Napraw zaznaczone problemy.

  1. Zainstaluj sterowniki do kamerki, podczas instalacji zostaniesz poproszony o podłączenie kamerki - podłącz i instaluj dalej sterowniki.

Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Sterowniki do płyty głównej - Chipset oraz DirectX zainstalowane ?

Nie będzie działać to musisz podać dokładny model kamerki Creative WebCam Instant…

/ powinno pisać na opakowaniu /

w celu dobrania odpowiednich sterowników.

Zobacz czy masz ją w Menedżerze urządzeń w Urządzeniach do obrazowania.Wygląda,że kamerka jest podłączona, z tego co piszesz można wywnioskować, że chcesz ją jeszcze raz zainstalować. Sprawdź np za pomocą skype, gg albo tlenu czy masz obraz z kamerki.

Zrobiłem tak jak radził XMan, ale i to nawet nie pomogło :(. Dokładnego modelu kamerki też nie podam, bo od brata dostałem tylko instrukcje i kamerke :frowning: Sprawdziłem w Menedżerze Urządzeń i w “Urządzenia do obrazowania” też nic nie mam. Już nie mam pomysłu co mógłbym zrobić…

  • no to szkoda :frowning:

Może jeszcze dokładnie sprawdzimy za pomocą jakiegoś programu diagnostycznego ?

Najpierw sprawdź te sterowniki :

http://hostuje.net/file.php?id=91fbca05 … a99abe0c6a

lub : http://hostuje.net/file.php?id=a567c63a … 9dfe1dcb35

Sterowniki pochodzą z oryginalnej mojej płyty to kamerki CREATIVE - Live! Cam Vista IM.

/ są również na Windows XP, mam Windows XP i działają /.

Wszystko musisz robić tak jak wcześniej napisałem…

Podaj identyfikator wystąpienia urządzenia.

też tak miałem i wystarczyło zrobic to co ty i nastepnie włączyc aktualizacje kamerki.

pierwsza aktualizacja, potem druga i działa. nie wyskakuje juz “Connect Creative WebCam Instant now”

Dodane 17.07.2010 (So) 7:41

aktualizacja jest w start/wszystkie programy/ creative

Mam dobrą wiadomość :slight_smile: brat znalazł płytę ze sterownikami od kamerki, zainstaluję ją wieczorem, myślę, że powinna chodzić. Dziękuje wam za wszystkie porady, a moderatora forum proszę o zamknięcie tematu.