Sterowniki do kamery Rollei SD50?

Witam, w dzisiejszym wątku chce rozwinąć temat kamery Rollei Movielinie SD50, kupiona za 120 E, jest dołączona płyta instalacyjna z sterownikami ale te sterowniki nie działają na Windows, byłem w MediaMark, a oni powiedzieli że nie da się tego naprawić i trzeba swoje sterowniki zainstalować bo firmowe są zepsute i mam w sieci coś znaleźć O__o ?!

Szukałem już chyba z 2tyg sterowników, ale bez rezultatu, czy może mi ktoś pomóc znaleźć sterowniki do tej kamery?

Będę wdzięczny za sterowniki do Windowsa, ale jak by ktoś byłby tak kochany i by mi pomógł znaleźć sterowniki do Ubuntu, to by było bardzo miłe z jego strony :wink:

Pozdrawiam

Do Ubuntu nie potrzebujesz. Jesli to nie jest kamera Microsoftu a rzecz jasna nie jest to sterowniki będą w linuksie.

Własnie jak podłączam pod Ubuntu kamerę i ją włączam to się nic nie dzieje. Nie jest wykrywalna.

A masz zainstalowany program do jego obsługi ??

Tak, na Windows 7 zainstalowałem sterowniki i oprogramowanie, ale nie działa, i na Ubuntu też nie działa kamera bo i nawet nie instalowałem na Ubuntu sterowników.

W Linuksie się pytałem czy masz zainstalowany program do obsługi kamery, a nie w Windowsie ?? Zainstaluj w Ubuntu program do obsługi i powinno działać bez sterowników (tzn. bez ich instalowania)

A jak nazywa się taki program i skąd go pobrać?

Jak masz spolszczonego Ubuntu 10.04 to tam w programach w dziale multimedia masz program do obsługi kamer.

A jak nazywa się program o którym pisałeś?

Bo mam tylko to:

brak.png

Nie napisałem bo nie pamietałem jak się nazywa.

Cheese. Coś takiego musisz poszukać w repozytorium.

Niestety ten program wykrywa mi tylko kamerkę zamontowaną w laptopie.

ser.png