Sterowniki do kamery w laptopie

Witam.

Mam takią sprawę:

kupiłem sobie laptopa Acer Aspire 5520 i jest tam kamerka, i jestem juz po fomracie (wiruski hehe) i się zastanawiam czy instalować wszystkie sterowniki do tej kamerki. Są tu tak:

-Bison Camera Driver i Utilty

-Su Yin Camera Driver i Utility

-Chicony Camera Driver i Utility

Nie wiem co do czego służy, byłbym wdzięczny za wyjaśnienia tych pojęć.

I jeszcze jedna sprawa:

chodzi o sterowniki CPU, nie chcą się instalować bo wymagają service packa 2, co prawda nie mam zainstalowanego ale chyba będę musiał. Pojawia się okienko, a tam [This software requires SP2 to function properly multiple processors.Installation will now abort.] To fakt mam procesor dwurdzeniowy, ale czy to znaczy, że aby był w pełni wykorzystany to musi być ta funkcja zainstalowana?

Proszę pomóżcie w wyjaśnieniu tych zawiłości.

Pozdrawiam

sokolek z tego co sie dowiedziałem to są to sterowniki do rożnych rodzai kamer, może jakieś inne modele mają wmontowaną inną kamerkę , musisz odpowiednio dopasować sterownik do swojej kamerki

pozdrawiam

Bison itp. to nazwy producentów kamerki (lub jej głównych podzespołów) - to chyba powinno być jasne. Mogłeś sobie przed formatem zerknąć do menedżera urządzeń i spisać nazwy takich podzespołów jak kamerka, touchpad itp. Możesz ewentualnie poszukać na spodzie obudowy nazwy producenta kamerki (wątpię czy będzie),albo instalować sterowniki po kolei, może trafisz za pierwszym razem.

Sterowniki do CPU? A co to takiego? Może chodzi o sterowniki chipsetu? Z pewnością musisz je zainstalować jeśli chcesz korzystać z dobrodziejstwa dwóch rdzeni, a SP 2 to już chyba standard w obecnych czasach, więc nie rozumiem twojej niechęci do instalowania tego dodatku.

hmmm

przeszukałem papiery, książeczki i nic tam nie piszą o marce kamery. Przeszukałem też troche internet ale też brak takich szczegółowych danych. Napisałem do Acer Polska, zobaczymy co mi oni odpiszą. :slight_smile:

A czy jest sens instalować sterowniki do tochpada`a, skoro i tak działa?

sterowniki powinny być na partycji ukrytej z systemem;/

a jak sprawdzić partycje ukrytą?

bo wczaeśniej był Linux,ale chłopaki przy zakupie laptopa mi się go pozbyli i nic nie wiem o partycji ukrytej.

no właśnie nie wiem jak to jest a acerem, czy ma partycje ukrytą(jeśli ma to f11 podczas uruchamiania się systemu,) a jeśli nie ma to powinna być płyta w zestawie.

Piotr ja sterowniki mam, tylko nie wiem które zainstalować do tej kamery, nie mogę znaleźć jakiej kolwiek wzmianki o typie zamontowanej kamerki. W tym cały szkopuł.

Podczas usruchamiania mam tylko możliowść f2 (bios) lub f12 (boot menu:IDE;CD/DVD;PCI LAN), f11 nie wchodzi.

A Acer Polska coś nie chcą odpisać na mojego meila.

No nic będę googlował dalej.

Pozdrawiam

http://www.acerpanam.com/synapse/forms/ … 205315.pdf

tu pierwszy link w pdf

czyli sterowniki do Bison,

ok dzięki

pozdrawiam

Mam ten sam problem, jak znaleźć w komputerze typ kamerki - jej oznaczenie? Mam Acer 7520G

Pozdrawiam