Sterowniki do karty bezprzewodowej linksys wusb54gc [win7]

Witam. Zainstalowałem se windowsa 7 i mam problem: mam kartę bezprzewodową wusb54gc i jest taki problem że mam wersję 1.0 i są sterowniki tylko dla windowsa xp i visty. I mam pytanko jak zainstalować sterowniki? Aktualnie mam jakieś windowsowe które sie same zainstalowały ale net chodzi tak że masakra. Jest tak że 5sek mam neta, 10sek nie mam, 5 mam itd…nic nie da się zrobić. Napewno nie jest to wina routera bo wcześniej siedziałem na tym samym sprzęcie na linuxach i xp i nie miałem takich problemów :confused: I jeszcze dodatkowo jest jakiś dziwny bug bo mam neta a pisze na tych kreskach zasięgu w tray’u że nie mam internetu i jest tam żółty trójkąt z ‘!’. Jakieś pomysły?

Sprawdzałeś te sterowniki od Visty? Może na nich ruszy. Z tego co zdążyłem się zorientować, karta uparta jest na układzie Ralink (RT2501U: RT2571WF MAC/BBP, RT2528L 2.4 GHz Transceiver). Tu masz oficjalną stronę Ralinka ze sterownikami, niestety akurat dla Twojego układu nie ma pod Windows 7 tylko pod Vistę, ale mimo to może zadziałają. Pobieraj i testuj, innej opcji chyba nie ma. Znalazła się jeszcze jedna strona ze sterownikami przeznaczonymi dla tej karty.

Próbowałem z tymi z visty, jest to samo albo i nawet gorzej :confused: Nie wiem czy to pomoże ale pod linuxem korzystałem ze sterów pod chipset rtl73.

edit: A co do tej strony ralinka to nie można pobrać tych sterowników… :frowning:

Faktycznie, nie sprawdziłem czy linki na stronie działają. Przetestuj te sterowniki, znalazłem linka do nich, ale bez opisu jaka to wersja. Dodatkowo, okazuje się, że Ralink ma ostro zamotaną stronę. Sprawdź tutaj. Wygląda tak jak podana wcześniej przeze mnie strona, ale tu linki działają.

Jeszcze jeden zbiór sterowników znalazłem na station-drivers

testowałem te sterowniki, ale albo są gorsze albo mniejwięcej takie same jak te windowsowe :confused:

stanek.94 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif